Par dabisko vajadzību nokārtošanu laukumā pie Brīvības pieminekļa kādam vīrietim piemērots brangs naudas sods

Par dabisko vajadzību nokārtošanu laukumā pie Brīvības pieminekļa kādam vīrietim piemērots brangs naudas sods

Laikā no 19. marta līdz 25. martam Rīgas pašvaldības policija (RPP) reģistrējusi 4204 notikumus. No tiem lielākais notikumu skaits bijis RPP Latgales pārvaldē – gandrīz 20% no visiem reģistrētajiem notikumiem. Kopumā RPP šajā laika periodā par dažādiem pārkāpumiem uzsākusi 1221 administratīvā pārkāpuma procesu.

Kādam vīrietis uzdzīve Vecrīgā naktī uz 22. martu beigusies ar brangu naudas sodu, kad dažas stundas pēc pusnakts viņš nolēma savas dabiskās vajadzības nokārtot un atviegloties Brīvības pieminekļa pakājē, Brīvības laukumā. To pamanīja RPP likumsargs, kurš naktī apsekoja Brīvības pieminekļa apkārtni. Policists nekavējoties devās pie pārkāpēja, kurš, ieraugot likumsargu, turpināja uzvesties izaicinoši un bravūrīgi. Notikuma vietā tika pārbaudīti personas dati. Vīrietis piedzīvoja īstu šoku, kad uzzināja par savas rīcības sekām – par klajas necieņas izrādīšanu pret Brīvības pieminekli viņam būs jāmaksā brangs naudas sods – 1000 EUR.

Nedēļas griezumā palielinājies RPP redzeslokā nonākušo nepilngadīgo personu skaits – 158, salīdzinājumā ar divām iepriekšējām nedēļām, kad tie bija 137 katru nedēļu. Šajā periodā RPP kopumā reģistrējusi 25 notikumus par ģimenes konfliktiem Savukārt, RPP Videonovērošanas centrā videokamerās fiksēti 34 pārkāpumi.

Apkopojums par Rīgas pašvaldības policijas paveikto no 19. marta līdz 25. martam