Pašvaldības policija aicina iedzīvotājus neuzķerties uz krāpniekiem, kuri uzdodas par policistiem

Pašvaldības policija aicina iedzīvotājus neuzķerties uz krāpniekiem, kuri uzdodas par policistiem

Ik pa laikam pašvaldības policija saņem informāciju no iedzīvotājiem, kuriem zvanījuši krāpnieki, kas uzdevušies par policijas darbiniekiem un mēģinājuši izvilināt norēķinu karšu datus. Trešdien, 3. augustā, neilgi pēc pulksten 12.00 Rīgas pašvaldības policija saņēma zvanu no kādas iedzīvotājas, kura skaidroja, ka saņēmusi zvanu no nezināmas personas, kura uzdevusies par Rīgas pašvaldības policijas amatpersonu.

Sieviete skaidroja, ka persona stādījās priekšā, nosaucot personas datus – vārdu, uzvārdu, personas kodu, divus tālruņa numurus un žetona numuru. Nezināmā persona mēģinājusi ieskaidrot, ka Swedbank telpās atrodas iedzīvotājas pārstāvis un vēlās paņemt aizņēmumu 10000 eiro vērtībā. Tāpat persona runājusi krievu valodā, tādēļ sieviete esot izbrīnījusies un pārtraukusi sarunu.

Pēc neilga brīža sieviete mēģinājusi atkārtoti zvanīt uz abiem tālruņa numuriem, bet tajā brīdī abi telefona numuri jau bija nesasniedzami.

Rīgas pašvaldības policija atgādina iedzīvotājiem būt uzmanīgiem un neuzķerties uz telefonkrāpniekiem, kuri mēģina iegūt bankas kontu piekļuves datus. Lai identificētu krāpnieku, jāņem vērā vairāki faktori. Nevienas valsts iestādes darbinieki nekad neprasīs norēķinu karšu datus, arī valsts amatpersonas nekad neuzsāks sarunu krievu valodā. Tāpat jāņem vērā krāpnieka sarunas stils, vai dialoga laikā netiek izdarīts psiholoģisks spiediens, proti, vai krāpnieks nemudina izdarīt ātrus un nepamatotus lēmumus.

Gadījumā, ja esat saņēmuši līdzīgus zvanus no nezināmām personām, lūdzam nekavējoties ziņot policijai pa tālruni 110.

*Ilustratīvs attēls