Pašvaldības policijas Rīgā turpmāk patrulēs arī ar elektroskrejriteņiem

Pašvaldības policijas Rīgā turpmāk patrulēs arī ar elektroskrejriteņiem

Līdz šim Rīgas pašvaldības policijā ir bijušas kājnieku, auto un velosipēdu patruļas. Savukārt no šā gada augusta vidus eksperimentālā kārtā patruļās tiek izmantoti arī elektroskrejriteņi. Pagaidām tie kā patrulēšanas līdzeklis tiek izmantoti vien pašā Rīgas centrā, taču nākamajā sezonā šāda veida patruļas varētu parādīties arī citās apkaimēs.

Patrulēšanā RPP izmanto “Bolt” nomas skrejriteņus, jo šis uzņēmums cenu aptaujā spēja sniegt izdevīgāko piedāvājumu. Lai gan patrulēšanā elektroskreriteņi tiek izmantoti vien aptuveni nedēļu, tie jau ir izrādījušies kā efektīvs pārvietošanās līdzeklis dinamiskajā pilsētas vidē. Turklāt nomas skrejriteņu izmantošana nozīmē to, ka nepieciešamības gadījumā policists var arī reaģēt uz plašāka spektra izsaukumiem, proti, piemēram, braucot uz konfliktu dzīvoklī, nav jādomā, kur ērti pieslēgt velosipēdu, – nomas elektroskrejriteni var atstāt jebkurā vietā, kur tas netraucē gājējiem vai citiem satiksmes dalībniekiem.

Pagaidām līdz siltā laika sezonas beigām elektroskrejriteņi tiek izmantoti eksperimentālā kārtā. Sezonas beigās policija apkopos kārtības sargu atsauksmes par jauno patrulēšanas rīku, lai lemtu, vai nākamajā sezonā patruļas ar elektroskrejriteņiem vērts turpināt. Tomēr, lai kāds būtu lēmums nākamajā sezonā, velosipēdu patruļas nekur nepazudīs – plānots, ka skrejriteņi būs kā vel viens patrulēšanas rīks, nevis velosipēdu patruļu aizstājējs.