Pētersalas apkaimē iedzīvotāji ziņo par koku patvaļīgu ciršanu un bojāšanu
Attēls no notikuma vietas

Pētersalas apkaimē iedzīvotāji ziņo par koku patvaļīgu ciršanu un bojāšanu

12.aprīlī pulksten 12.42 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par koku patvaļīgu ciršanu un bojāšanu Pētersalā. Apstākļu pārbaudīšanai uz notikuma vietu norīkota tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes autopatruļa.

Policisti, ierodoties notikuma vietā, ieraudzīja strādnieku, kurš zāģēja kokus. Aptuveni deviņiem ozoliem bija nozāģētas galotnes. Uz zemes mētājās zaru kaudze, starp nelieliem zariem arī vīdēja ozolu stumbri ar 15 līdz 30 centimetru lielu diametru.

Pārrunu laikā strādnieks norādīja uz pakalpojuma pasūtītāju. Netālu esošais vīrietis taisnojās, ka viņam piederot blakus esošā zeme ar ēku. Ozoli esot auguši tuvu sētai un to zari aizskāruši ēkas jumtu, tāpēc nolemts tos izzāģēt. Koku zāģēšanas darbi norisinājušies uz kaimiņa zemes. Jautājot, vai darbi ir saskaņoti ar zemes un ozolu īpašnieku, vīrietis atbildēja noraidoši.

Notikuma vietā uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par koku patvaļīgu ciršanu un bojāšanu, tomēr lietas izskatīšanas laikā tiks lemts, vai lieta nododama Valsts policijai kriminālprocesa uzsākšanai.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka par augošu koku patvaļīgu ciršanu un bojāšanu uzliek naudas sodu fiziskām personām no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām no 140 līdz 1400 eiro. Savukārt Krimināllikumā par patvaļīgu koku ciršanu svešā īpašumā noteiktais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.