Pļavniekos 10 gadus vecs zēns apmaldās un nespēj nokļūt dzīvesvietā

Pļavniekos 10 gadus vecs zēns apmaldās un nespēj nokļūt dzīvesvietā

Otrdien, 18. oktobrī, neilgi pirms pusnakts Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu no “Rīgas satiksmes” darbinieka, kurš skaidroja, ka autobusā atrodas 10 gadus vecs bērns, kurš ir apmaldījies, tādēļ policijas ekipāžu sagaidīs kādā pieturvietā Pļavniekos. Uz notikuma vietu norīkota tuvākā Latgales pārvaldes patruļa.

Ierodoties notikuma vietā, autobusa vadītājs norādīja uz zēnu, kurš atradās autobusa salonā, paskaidrojot, ka bērns esot apmaldījies, tāpēc izsaucis policiju.

Vēlāk puika iesēdināts operatīvā transportlīdzekļa salonā, pēc kā noskaidrota viņa dzīvesvietas adrese un personas dati.  Zēns skaidroja, ka ar draugu esot bijis t/c “Akropole Rīga”, pēc kā gribējis doties mājās, taču nezinājis ceļu atpakaļ un mātei neesot varējis piezvanīt, jo esot izlādējies mobilais telefons.

Policijas darbinieki ar puiku devās uz deklarēto dzīvesvietu, kad pēkšņi zēns pa ceļam uz ielas pamanīja savu māti ar suni. Noskaidrojās, ka māte jau staigāja pa apkārtni un meklēja dēlu, gribēdama piezvanīt policijai.

Likumsargi devās uz dzīvesvietu pārrunāt situāciju ar māti un dēlu. Sieviete paskaidroja, ka dēls esot palūdzis viņai naudu un devies līdz tuvākajam pārtikas veikalam, un kopš pēcpusdienas neesot atgriezies mājās. Uzzinot par dēla atrašanās vietu, māte bija pārsteigta, ka viņš viens pats, nebrīdinot, devies uz t/c “Akropole Rīga”.

Policisti veica pārrunas ar zēnu, kurš pats bija nobijies, ka nespēja nokļūt mājās, skaidrojot, ka viens pats vairs neies ārā. Tāpat likumsargi situāciju pārrunāja ar māti, brīdinot par atbildību, kura apsolīja, ka tas vairs neatkārtosies.

Apskatot dzīvokli, likumsargi secināja, ka apstākļi ir apmierinoši bērna drošībai un attīstībai.

RPP atgādina, ka bērnam, kurš nav sasniedzis 16 gadu vecumu, pēc plkst. 22.00 līdz plkst. 7.00 aizliegts atrasties vienam publiskā vietā bez pilngadīgas personas uzraudzības, proti, bez vecākiem vai aizbildņa.

*Attēls no notikuma vietas