Policija atkusnī aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem

Policija atkusnī aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem

Ņemot vērā tuvākajās dienās solīto atkusni, aicinām visus satiksmes dalībniekus būt īpaši uzmanīgiem un pasargāt gan sevi, gan savus transportlīdzekļus no krītoša sniega un apledojuma. Šoziem pašvaldības policija saņēmusi informāciju par diviem gadījumiem, kad persona guva traumas krītoša sniega vai ledus dēļ, kā arī fiksējusi sešus gadījumus, kad krītošā sniega vai ledus dēļ bojāti transportlīdzekļi.

Nenoliedzami namu saimnieki ir atbildīgi par savlaicīgu jumtu tīrīšanu un uzturēšanu tādā stāvoklī, lai nodrošinātu apkārtējo cilvēku un transportlīdzekļu drošību no iespējamas sniega un ledus krišanas, taču aicinām arī gājējus un transportlīdzekļu īpašniekus parūpēties par savu drošību. Pārvietojoties pa Rīgas ielām, atkušņa laikā no daudzām ēkām varētu sākt krist sniegs un ledus, tādēļ gājēji aicināti pasekot līdzi savam maršrutam un apiet bīstamās vietas. Tāpat arī transportlīdzekļu īpašnieki aicināti nenovietot automašīnas pie ēkām, kur nav tīrīts sniegs un apledojums, un laikus tās pārvietot citā, drošākā vietā, kur tas ir atļauts. 

Pēdējo divu mēnešu laikā pašvaldības policija fiksējusi jau 234 gadījumus, kad nav veikta sniega un ledus notīrīšana no jumtiem, kā arī 252 gadījumus, kad nav veikta lāsteku nolaušana.

Traumu gūšanas gadījumā aicinām pirms vēršanās pēc medicīniskās palīdzības piefiksēt notikuma vietu, lai policija pēc tam varētu attiecīgās teritorijas apsaimniekotāju saukt pie atbildības. Izvērtējot visus apstākļus, likumsargi varēs lemt par administratīvā pārkāpuma uzsākšanu. Arī tad, ja trauma tomēr uzreiz nav redzama, bet vēlāk parādās jūtama ietekme uz veselību, svarīgi ir piefiksēt notikuma vietas adresi, lai pēcāk varētu vērsties policijā ar iesniegumu.

*Ilustratīvs attēls no pixabay.com