Policija brīdina: ledus Rīgā vēl nav drošs

Policija brīdina: ledus Rīgā vēl nav drošs

Ilgstošā snigšana ir izveidojusi sniega kārtu uz Rīgas ūdenstilpēm, kas rada ilūziju, ka pa tām var droši pārvietoties. Tomēr Rīgas pašvaldības policija brīdina, ka ledus pagaidām nav drošs, tādēļ zemledus makšķerniekiem un citiem, kuri vēlas atpūsties uz ledus, jābūt pacietīgiem.

Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības speciālisti ik gadu analizē ledus biezumu, un šogad līdzšinējā analīze liecina, ka Rīgas ūdenstilpju ledus vēl nav pietiekami biezs, lai uz tā droši varētu atrasties. Tā kā šoziem vēl nav bijis ilgstošs kailsals, pārsvarā uz ūdenstilpēm ledus ir izveidojies slāņos, turklāt ilgstošās snigšanas dēļ tas ir porains un trausls. Līdzšinējie mērījumi liecina, ka vidēji ledus biezums sasniedz 6-8 cm, kas nav pietiekami, lai garantētu drošību uz ledus.

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka no 24. novembra Rīgā ir izsludināts paaugstinātas bīstamības ledus periods, kas paredz aizliegumu atrasties uz Rīgas administratīvās teritorijas ūdenstilpju un jūras piekrastes ledus. Likumā par atrašanos uz ledus aizlieguma periodā paredzēts naudas sods līdz 100 eiro.