Policija dzērājšoferim Dreiliņos konstatē virkni pārkāpumu

Policija dzērājšoferim Dreiliņos konstatē virkni pārkāpumu

Ceturtdien, 12. oktobrī, pēc pulksten 4.30, patrulējot Dreiliņu apkārtnē, Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki ievēroja “Volkswagen Golf” transportlīdzekli, kura vadītājs nepārliecinoši piedalījās ceļu satiksmē. Piebraucot tuvāk, likumsargi pamanīja, ka uz mašīnas vējstikla pielīmēta nederīga tehniskās apskates uzlīme, proti, transportlīdzeklim tehniskā apskate pēdējo reizi izieta 2020. gadā.

Policijas darbinieki apturēja “Golf” vadītāju un, pieejot pie transportlīdzekļa, ieraudzīja, ka tā salonā atrodas divi sažūpojušies vīrieši, turklāt automašīnas vadītājs bija pārsēdies aizmugurējā sēdvietā. Abas personas tika uzrunātas un vadītājs aizturēts.

Aizturēšanas laikā vīrietis atzina, ka vadījis automašīnu, jo gribējis aizvest savu draugu, taču aizmugurē pārsēdies, jo nobijies no policijas. Arī pārrunu laikā bija jūtams, ka kungs ir pamatīgā žvingulī.

Turpinot skaidrot notikušā apstākļus, atklājās, ka transportlīdzeklim nav izieta tehniskā apskate un tas ir noņemts no uzskaites. Tāpat noskaidrojās, ka vīrietim nav iegūtas atbilstošas kategorijas vadīšanas tiesības.

Ņemot pārkāpumu būtību, uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts policijas darbinieki, kuri pārņēma darbu adresē. Dzērājšoferim tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā, kas uzrādīja 2,76 promiļu reibumu.

Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola reibumā, paredzēta kriminālatbildība. Savukārt par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate, piemēro naudas sodu no 55 līdz 120 eiro. Tāpat tiks vērtēti pārējie pārkāpumi.

*Attēls no notikuma vietas