Policija Iļģuciemā aiztur vīrieti par tiesas lēmuma par pagaidu aizsardzību pret vardarbību pārkāpšanu

Policija Iļģuciemā aiztur vīrieti par tiesas lēmuma par pagaidu aizsardzību pret vardarbību pārkāpšanu

Trešdien, 22. februārī, neilgi pēc pusnakts Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu no kādas Iļģuciema iedzīvotājas, kura paskaidroja, ka no kaimiņu dzīvokļa dzirdami trokšņi un, iespējams, notiek konflikts. Uz notikuma vietu tika norīkota tuvākā Kurzemes pārvaldes ekipāža.

Ierodoties notikuma vietā, policijas darbinieki kāpņu telpā pie dzīvokļa durvīm sastapa 88 gadus vecu sievieti un vīrieti, kurš bija manāmā alkohola reibumā. Sieviete paskaidroja, ka vīrietis uzvedās agresīvi – trokšņo un traucē mieru, tādēļ vēlas, lai likumsargi vīrieti aizved projām.

Kārtības sargi vairākkārt uzrunāja vīrieti, lūdzot nosaukt personas datus, taču vīrietis atteicās, pēc kā tika aizturēts un ievietots operatīvajā transportlīdzeklī.

Vēlāk sarunas laikā kundze pastāstīja, ka vīrietis esot viņas mazdēls, kurš alkohola reibumā regulāri pie viņas nākot diedelēt naudu un pārtiku, kā arī prasot izmazgāt viņa drēbes.

Tāpat pārrunu laikā no sirmgalves izdevās noskaidrot vīrieša personas datus un, pārbaudot tos datubāzē, noskaidrojās, ka ir tiesas nolēmums par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, kas paredz aizliegumu vīrietim atrasties šajā adresē un tuvoties savai vecmammai.

Ņemot vērā to, ka vīrietis neievēroja tiesas lēmumu, notikuma vietā ieradās Valsts policijas ekipāža, pēc kā pārkāpējs tika nogādāts policijas iecirknī tālāko procesuālo darbību veikšanai.

Atgādinām, ka par tiesas nolēmuma pārkāpšanu par aizsardzību pret vardarbību draud kriminālatbildība, par ko soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

*Ilustratīvs attēls