Policija Juglā uzsāk septiņus administratīvā pārkāpuma procesus par atrašanos uz ledus aizlieguma vietā

Policija Juglā uzsāk septiņus administratīvā pārkāpuma procesus par atrašanos uz ledus aizlieguma vietā

Svētdien, 12. februārī neilgi pirms pulksten 10.00, patrulējot Juglas apkaimē, Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens pārvaldes darbinieki uz Strazdupītes ledus pamanīja vairākas personas, kuras atradās vietā, kur tas nav atļauts.

Reaģējot uz situāciju, policijas darbinieki devās pie makšķerniekiem, kuri, ieraugot likumsargus, sakrāmēja mantas un devās projām, taču personas tika panāktas un uzrunātas.

Pārrunu laikā kārtības sargi personām izskaidroja pārkāpuma būtību, ka no janvāra beigām ledus kartē ir ieviestas izmaiņas, kas paredz aizliegumu atrasties uz visu Rīgā esošo ūdenstilpju ledus, izņemot trīs vietas. Visas personas sarunas laikā atzina, ka atradās vietā, kur tas nav atļauts, apgalvojot, ka tur zivis ķeras labāk.

Ņemot vērā situāciju, tika uzsākti septiņi administratīvā pārkāpuma procesi, piemērojot brīdinājumus.

Vietas, kur drīkst atrasties uz ledus, var apskatīt RPP mājaslapā izvietotajā kartē: https://rpp.riga.lv/ledus-karte/.

Atgādinām, ka pavasarim tuvojoties ledus biezums dažādās vietās var būt atšķirīgs, simtprocentīgu drošību nav iespējams garantēt, tādēļ aicinām iedzīvotājus būt uzmanīgiem un nekāpt uz ledus vietās, kur tas nav atļauts.

Atbildība par atrašanos uz ledus vietās, kur tas nav atļauts, ir noteikta Administratīvo sodu likumā par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā. Par likuma pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 100 eiro.

*Ilustratīvs attēls