Policija Ķengaragā aiztur iepriekš brīdinātu vadītāju dzērumā un bez tiesībām

Policija Ķengaragā aiztur iepriekš brīdinātu vadītāju dzērumā un bez tiesībām

Sestdien, 25. novembrī, mirkli pirms pulksten 5.00, patrulējot Ķengaraga apkārtnē, Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki pamanīja kādu stāvošu “BMW” markas transportlīdzekli, kura salonā sēdēja vīrietis manāmā alkohola reibumā. Likumsargi nolēma apvaicāties un devās pie vīrieša.

Sarunas laikā vīrietis paskaidroja, ka gaidot sievu, lai pēc tam dotos mājās. No vīrieša bija jūtama spēcīga alkohola raksturīga smaka, līdz ar to policisti viņu brīdināja, ka alkohola reibumā vadīt transportlīdzekli ir aizliegts, uz ko vīrietis atbildēja, ka nemaz netaisoties vadīt automašīnu, jo viņam neesot vadīšanas tiesības.  

Neskatoties uz to, ka vīrietis tika brīdināts, stundu vēlāk likumsargi pamanīja, ka iepriekš minētais transportlīdzeklis uzsāk kustību un lielā ātrumā pa Prūšu ielu traucas Ikšķiles ielas virzienā. Policijas darbinieki, reaģējot uz situāciju, nekavējoties devās pakaļ transportlīdzeklim, līdz vadītāju līkumā sanesa un viņš apstājās. Vīrietis uzreiz tika aizturēts. Jāpiebilst, ka šoferis mirkli pirms apstājās paspēja arī ar automašīnas sānu aizķert betona stabu.

Ņemot vērā notikušo, uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts policijas darbinieki, kuri pārņēma darbu adresē. Vīrietim tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā, kas uzrādīja 1,64 promiļu reibumu.

Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola reibumā, ir paredzēta kriminālatbildība.

*Attēls no notikuma