Policija Mežciemā aiztur dzērājšoferi teju 1,5 promiļu reibumā

Policija Mežciemā aiztur dzērājšoferi teju 1,5 promiļu reibumā

Otrdien, 5. martā, ap pulksten 17.30, patrulējot Mežciema apkārtnē, Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki ievēroja stāvošu “Ford” markas transportlīdzekli, un, piebraucot tuvāk, konstatēja, ka vadītāja sēdvietā guļ vīrietis. Likumsargi nolēma pārliecināties, vai vīrietim nav nepieciešama medicīniskā palīdzība un devās apvaicāties, tomēr atklājās, ka vīrietis ir lietojis alkoholiskos dzērienus.

Sarunas laikā policisti vadītājam uzreiz piekodināja, ka reibumā vadīt automašīnu ir aizliegts, uz ko reibumā esošais vīrietis noreaģēja un piebilda, ka tiesības esot dārgākas par braukšanu reibumā, līdz ar to neplānojot braukt pie stūres. Diemžēl pēc nepilnām divdesmit minūtēm vadītājs tomēr nolēma uzsākt kustību un devās Druvienas ielas virzienā, kur likumsargi viņu apturēja.

Ņemot vērā aizdomas par iespējamo reibumu, uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts policijas darbinieki, kuri pārņēma darbu adresē un vadītājam veica alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, kas uzrādīja teju 1,5 promiles.

Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,0 promiles, bet nepārsniedz 1,5 promiles, transportlīdzekļa vadītājam piemēro naudas sodu no 850 eiro līdz 1400 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz trim gadiem.

*Attēls no notikuma vietas