Policija Mežciemā aiztur transportlīdzekļa vadītāju alkohola reibumā bez tiesībām

Policija Mežciemā aiztur transportlīdzekļa vadītāju alkohola reibumā bez tiesībām

Svētdien, 11. decembrī, neilgi pēc pulksten 3.00, patrulējot Mežciema apkaimē, Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki pamanīja kādu stāvošu transportlīdzekli, pie kura atradās vairākas personas, taču, ieraugot policijas ekipāžu, tā vadītājs izkāpa no automašīnas un, aizslēdzot to, devās projām.

Pēc neilga laika likumsargi nolēma apsekot konkrēto transportlīdzekli, taču pirms policisti atgriezās, redzeslokā nonākusī automašīna policijas ekipāžai pabrauca garām.

Kārtības sargi apturēja transportlīdzekli, kā arī deva rīkojumu tā vadītājam izņemt automašīnas atslēgas no aizdedzes un izkāpt no transportlīdzekļa. Lūdzot uzrādīt vadītāja apliecību, vīrietis apgalvoja, ka viņam tādas neesot, taču, pārbaudot datus, noskaidrojās, ka viņam ir aizliegums vadīt automašīnu.

Sarunas laikā vīrietis skaidroja, ka viņa draudzene, kura sēdēja pasažiera sēdvietā, esot palūgusi aizvest viņu mājās. Tāpat vīrietis atzina, ka pirms pāris stundām lietojis alkoholu, turklāt, dzerot jau vairākas dienas pēc kārtas.

Pēc mirkļa no automašīnas izkāpa sieviete, kura apgalvoja, ka tas esot viņas transportlīdzeklis, mēģinot ieskaidrot, ka nekas slikts nav noticis.

Ņemot vērā situāciju, notikuma vietā ieradās Valsts policijas ekipāža, kura pārņēma darbu un vīrietim veica alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, kas uzrādīja vairāk nekā 2 promiļu reibumu.

Par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā bez atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām draud kriminālatbildība, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

*Attēls no notikuma vietas