Policija pirmajā brīvlaika dienā Iļģuciemā pieķer iereibušu jauniešu kompāniju

Policija pirmajā brīvlaika dienā Iļģuciemā pieķer iereibušu jauniešu kompāniju

Ceturtdien, 1. jūnijā, neilgi pēc pulksten 16.00, patrulējot Iļģuciema apkaimē, Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes ekipāžas darbinieki pamanīja piecu jauniešu kompāniju virs kuras bija redzami dūmi, kas liecināja par to, ka kāds no viņiem, iespējams, smēķēja.

Apturot operatīvo transportlīdzekli, jaunieši tika uzrunāti. Noskaidrojās, ka no pieciem jauniešiem četri ir nepilngadīgi. Apskatot jauniešu mantas, smēķēšanas ierīces pie viņiem netika konstatētas, tomēr radās aizdomas, ka, iespējams, viņi lietojuši alkoholiskos dzērienus.

Arī sarunā paši jaunieši atzina, ka lietojuši alkoholu, tādēļ tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā un trīs nepilngadīgajiem apstiprinājās reibums, jaunākajam bija 15 gadi. Brīdī, kad policisti veica pārbaudi, jaunieši uzjautrinājās par to, kuram vairāk promiles.

Lai pārliecinātos par jauniešu veselību, notikuma vietā ieradās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, kuras ārsti secināja, ka hospitalizācija nav nepieciešama.

Pēc apskates tika uzsākti trīs administratīvā pārkāpuma procesi un visi reibumā esošie jaunieši nodoti vecākiem.

Par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošu vielu lietošanu vai atrašanos alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošu vielu ietekmē, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 35 eiro.

Sākoties skolēnu vasaras brīvlaikam, Rīgas pašvaldības policija aicina vecākus ar atvasēm pārrunāt drošības jautājumus, kā arī nodrošināt to, ka atvasēm ir iespējas jēgpilni pavadīt brīvlaiku.

No 2023. gada sākuma līdz šim policijā fiksēti 132 pārkāpumi, kad nepilngadīgas personas atradās alkohola reibumā.

*Ilustratīvs attēls