Policija Purvciemā no iereibušas mātes nošķir nosalušu un nepaēdušu bērnu

Policija Purvciemā no iereibušas mātes nošķir nosalušu un nepaēdušu bērnu

Piektdien, 28. aprīlī, pēc pulksten 23.30 Rīgas pašvaldības policijas saņēma izsaukumu, ka Purvciemā kādā daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī ilgstoši raudot bērns. Uz notikuma vietu tika norīkota tuvākā Vidzemes pārvaldes autopatruļa.

Ierodoties notikuma vietā, policijas darbinieki pie dzīvokļa durvīm sastapa sievieti, kurai rokās bija bērns. Sieviete paskaidroja, ka esot kaimiņiene un policijas izsaucēja. Iztaujājot par notikušo, izsaucēja atzina, ka pirms došanās gulēt esot izdzirdējusi nerimstošu bērna raudāšanu, tādēļ zvanījusi policijai. Gaidot ekipāžu, sieviete vairākkārt esot mēģinājusi klauvēt pie durvīm, taču tās neviens neesot atvēris, pēc kā izlēmusi paraustīt durvju rokturi un, kā izrādījās, durvis nebija aizslēgtas. Tās atverot, sieviete sastapusi raudošu meiteni un, ieejot dzīvoklī, dīvānā pamanījusi guļošu vīrieti.

Uzreiz pēc sarunas ar izsaucēju likumsargi devās apsekot dzīvokli, kur istabā gulēja vīrietis, taču neviena cita persona tajā neatradās. Vīrietis tika pamodināts un uzrunāts. Pārrunu laikā viņš paskaidroja, ka esot atnācis ciemos un neko nezinot. Turklāt bija redzams vīrieša reibums.

Pēc neilga laika notikuma vietā ieradās bērna māte, kura arī bija manāmā alkohola reibumā, par ko liecināja grīļošanās un lēna rekcija uz apkārt notiekošo. Sieviete paskaidroja, ka bijusi ciemos pie savas vecākās meitas. Vienlaikus noskaidrojās, ka dzīvoklī esošais vīrietis it kā esot pieskatījis viņas gandrīz trīs gadus veco meitu.

Uz notikuma vietu tika izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, kura nolēma meiteni hospitalizēt, piebilstot, ka bērns esot nosalis un izsalcis. Arī, aplūkojot ledusskapja saturu, bērnam piemērota pārtika tur netika atrasta.

Savukārt mātei tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā, kas uzrādīja reibumu. Līdz ar to notikuma vietā uzsākts administratīvā pārkāpuma process un sastādīts lēmums par bērna šķiršanu. Tāpat informācija par notikušo nodota sociālajam dienestam un Rīgas bāriņtiesai.

*Ilustratīvs attēls