Policija Rīgā dzīvesvietā nogādā 11 gadus vecu apmaldījušos zēnu

Policija Rīgā dzīvesvietā nogādā 11 gadus vecu apmaldījušos zēnu

23.novembrī mirkli pēc pulksten 19.00 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju, ka Ziepniekkalna sabiedriskā transporta galapunktā pie Rīgas satiksmes dispečeres atrodas 11 gadus vecs zēns, kurš esot apmaldījies. Uz notikuma vietu nekavējoties tika norīkota tuvākā Zemgales pārvaldes ekipāža.

Ierodoties notikuma vietā, policisti sastapa Rīgas satiksmes darbinieci un apmaldījušos zēnu, kurš paskaidroja, esot braucis ar sabiedrisko transportu uz mājām no treniņa, taču nejauši aizmidzis. Tāpat zēns pastāstīja, ka viņam esot salūzis telefons, tādēļ nevarot sazināties ar māti.

Iztaujājot zēnu, likumsargiem izdevās noskaidrot viņa datus, ar kuru palīdzību noskaidrota arī viņa dzīvesvietas adrese. Pēcāk tika pieņemts lēmums zēnu nogādāt mājās, kur viņu sagaidīja māte. Sieviete bija ļoti satraukusies un pirms mirkļa jau zvanījusi policijai par dēla pazušanu.

Apskatot dzīvesvietu, apstākļi bija apmierinoši un nekas neliecināja, ka māte nespētu parūpēties par bērnu.

Rīgas pašvaldības policija aicina vecākus ar savām atvasēm regulāri pārrunāt rīcību apmaldīšanās gadījumā. Ja bērnam gadījusies ķibele ar mobilo telefonu, tad pēc palīdzības vienmēr var vērsties kādā publiskā vietā, kur ir pieaugušie. Tajā skaitā, ja ar sabiedrisko transportu sanāk aizbraukt pārāk tālu vai iekāpt nepareizajā virzienā, tad vienmēr var vērsties pie vadītāja, kurš palīdzēs un sazināsies ar policiju. Tāpat šādos gadījumos ir svarīgi, ka bērns zina vai viņam vismaz uz lapiņas ir pierakstīts vecāku mobilā telefona numurs, kā arī dzīvesvietas adrese.

*Ilustratīvs attēls