Policija Rīgā ūdenspīpju bāros 50 pārbaudēs konstatē 37 pārkāpumus

Policija Rīgā ūdenspīpju bāros 50 pārbaudēs konstatē 37 pārkāpumus

Beidzoties vasaras terašu sezonai, katru gadu Rīgā aktualizējas pārkāpumi ūdenspīpju bāros, proti, izklaides vietās iekštelpās pīpēt ir liegts, taču vairāki ūdenspīpju bāri joprojām turpina klientiem piedāvāt pīpēt telpās. Oktobrī Rīgas pašvaldības policija kopā veikusi 50 pārbaudes ūdenspīpju bāros un konstatējusi 37 pārkāpumus.

Šā gada oktobra sākumā Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldē ievērojami pieauga izsaukumu skaits saistībā ar pārkāpumiem ūdenspīpju bāros, tādēļ oktobrī Centra pārvaldes darbinieki pievērsa pastiprinātu uzmanību šīm izklaides vietām. Kopā oktobrī apkalpoti 30 izsaukumi un 20 profilaktiskās pārbaudes jeb tā saucamie reidi. Kopā 50 pārbaudēs konstatēti 37 pārkāpumi.

Lielākā daļa jeb 27 konstatēto pārkāpumu bija saistīti ar ūdenspīpēs lietošanu iekštelpās, no tiem 21 gadījumā pārkāpuma process uzsākts pret izklaides vietu, bet 6 gadījumos pārkāpums fiksēts apmeklētājiem. Vēl septiņos gadījumos izklaides vietās konstatēti pārkāpumi saistībā ar nelikumīgu akcīzes preču apriti, bet trijos gadījumos izklaides vietā konstatēts, ka tabaka vai alkohols tiek pārdots nepilngadīgajam.

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likums par prasībām neatbilstošu telpu ierādīšanu smēķēšanai paredz naudas sodu juridiskai personai no 1000 līdz 2500 eiro, savukārt klientiem, kuri šādā izklaides vietā smēķē iekštelpās var piemērot naudas sodu līdz 100 eiro.