Policisti nakts vidū tiek iesaistīti greizsirdības scēnā
Ilustratīvs attēls

Policisti nakts vidū tiek iesaistīti greizsirdības scēnā

Šonakt Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu uz Ziepniekkalnu, kur norisinājās ģimenes konflikts. Izsaucējs skaidroja, ka sieva bez brīdinājuma notikuma dienā paņēmusi bērnus un aizbraukusi pie draudzenes. Savukārt draudzenes mājoklī notiekot uzdzīvošana, kurā tiekot iesaistīti arī viņa bērni. Apstākļu pārbaudīšanai uz ziņotāja norādīto adresi nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas ekipāža.

Pie norādītā nama likumsargi sastapa arī pašu izsaucēju. Izjautājot viņu par vakara notikumiem, atklājies, ka vīrietis notikuma dienā pamatīgi sastrīdējies ar sievu. Pēc tam mīļotā paņēmusi bērnus un devusies pie draudzenes. Izsaucējs skaidroja, ka viņš nākamajā dienā došoties darba gaitās ārzemēs un gribot, lai sieva pēdējo nakti pavadītu ar viņu. Tāpat viņš apgalvoja, ka sievas draudzene viņa dzīvesbiedri slikti iespaidojot un pat lietojot narkotikas.

Likumsargi devās uz norādīto dzīvokli, kura durvis atvēra samiegojusies sieviete. Dzīvokļa iemītniece apstiprināja, ka draudzene ar bērniem ieradusies pie viņas ģimenes problēmu dēļ. Turpat blakus esošais vīrietis sievas draudzeni sāka lamāt. Policistiem nācās vairākkārtīgi vīrietim aizrādīt par uzvedību. Sieviete skaidroja, ka nekādā gadījumā draudzenes vīru tādā stāvoklī nelaidīs savā dzīvoklī, kā arī atgādināja notikuma dienā sievai paša izteikto aicinājumu doties prom.

Ņemot vērā, ka tika saņemta informācija par uzdzīvi, policisti dzīvokļa saimniecei lūdza atļauju pārliecināties par bērnu drošību. Sieviete uzreiz policistus ieaicināja mājoklī. Viņa ieveda likumsargus vienā no istabām, kur uz izvelkamā dīvāna gulēja draudzene ar bērniem. Nekas neliecināja, ka kāda no personām būtu lietojusi apreibinošas vielas. Policisti uzrunāja izsaucēja sievu, kura atteicās komunicēt ar vīru un nakts vidū modināt bērnus.

Policists izgāja no dzīvokļa un izsaucējam skaidroja, ka nakts vidū nekādas sarunas nenotiks, jo gan viņa sieva, gan arī bērni guļ. Kārtības sargi izsaucēju aicināja doties uz izeju un netraucēt naktsmieru nama iedzīvotājiem, kā arī ģimenes problēmas risināt mierīgā sarunu ceļā. Pārrunu laikā vīrietis atzina, ka viņam vienkārši bijušas aizdomas, ka sieva viņu krāpjot ar citu. Tādēļ arī ar policijas palīdzību nolēmis sievu dabūt mājās. Izsaucējam arīdzan izskaidrots, ka greizsirdība nav iemesls, saukt policiju, un ka par nepamatotu policijas izsaukumu ir paredzēta administratīvā atbildība.

Pēc pārrunām vīrietis nedaudz norima un nolēma doties mājās. Policistu palīdzība notikuma vietā vairs nebija nepieciešama.