Policisti uz ielas atstātu bērnu nogādā krīzes centrā

Policisti uz ielas atstātu bērnu nogādā krīzes centrā

10. decembra vakarā Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu zēnu, kurš nespēj iekļūt savā mājvietā. Apstākļu noskaidrošanai uz norādīto adresi nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes autopatruļa.

Likumsargi, ierodoties notikuma vietā, sastapa divas sievietes ar aptuveni desmit gadus vecu zēnu. Viena no viņām pastāstīja, ka pārsalušo kaimiņu bērnu ievērojusi bezmērķīgi klīstam pa apkārtni. Sieviete viņu uzrunājusi un noskaidrojusi, ka zēns, pārnākot mājās no skolas, nav ticis dzīvoklī. Arī bērna māte nav bijusi sazvanāma. Sākotnēji sieviete sazinājusies ar nama pārvaldnieci, taču arī viņa nespēja sniegt palīdzību. Kundze aplikusi pārsalušajam zēnam savu šalli un nolēmusi ziņot policijai par radušos situāciju.

Nama pārvaldniece pēc informācijas sniegšanas aizgāja prom, savukārt kaimiņiene ar zēnu ieaicināta policijas operatīvajā transportlīdzeklī sasildīties. Vienlaikus izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri bērnu apskatīja. Pārbaudes laikā noskaidrots, ka viņam hospitalizācija nav nepieciešama.

Pārrunu laikā zēns vēlreiz apstiprināja izsaucējas teikto un iedeva likumsargiem mātes tālruņa numuru. Arī policistiem neizdevās sievieti sazvanīt. Puika pastāstīja, ka mamma nesen sākusi strādāt jaunā darba vietā. Pašam dzīvokļa atslēgas lietošanai nav iedotas. Sākumā bērns nolēmis māti pagaidīt, taču pagājušas vairākas stundas.

Ņemot vērā, ka ar nevienu no zēna radiniekiem nebija iespējams sazināties, nolemts viņu nogādāt drošā vidē, krīzes centrā.

Informācija nodota RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai.