Purvciemā aizturēta autovadītāja 2,84 promiļu reibumā
Attēls ilustratīvs

Purvciemā aizturēta autovadītāja 2,84 promiļu reibumā

13.martā pulksten 1.42 Rīgas pašvaldības policisti, patrulējot Purvciemā, ievēroja no ceļa braucamās daļas aizslīdējušas automašīnas riepu nospiedumus. Likumsargi, sekojot sniegā atstātajām pēdām, pamanīja Volkswagen markas transportlīdzekli, kas atgriezās uz ceļa braucamās daļas un strauji palielināja ātrumu.

Izmantojot gaismas un skaņas signālus, automašīna tika apturēta. Policisti, pieejot pie transportlīdzekļa, konstatēja, ka pie stūres sēž sieviete, bet pasažiera vietā bija vīrietis. Neskatoties uz norādījumiem noslāpēt transportlīdzekli, sieviete uzsāka kustību. Dāma ar atvērtām automašīnas nobrauca durvīm pāris metrus, taču turpat viņas spēkrats arī noslāpa. Atkārtoti pieejot pie automašīnas, transportlīdzeklis tika noslāpēts un atslēgas izņemtas no aizdedzes.

Vīrietis uzreiz izkāpa no automašīnas un uzsāka sarunu ar policistiem, skaidrojot, ka šonakt nolēmis satikt bijušo sievu. Naksnīgā brauciena laikā abi esot tikai nedaudz iedzēruši alu, tāpēc uzstājīgi likumsargiem lūdza bijušo atbrīvot. Sievietes bijušajam dzīvesbiedram lūgts pamest notikuma vietu.

Uz adresi izsaukti Valsts policijas darbinieki, kuriem sieviete vairākkārtīgi atteicās pareizi veikt alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā. Autovadītāja pārbaužu laikā gaisu vilka uz iekšu, kā arī neizpildīja citus likumsargu norādījumus. Sieviete brīdināta, ka neizdevušās alkohola pārbaudes gadījumā būs jādodas uz Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru, kur alkohola reibums tik un tā tiks noteikts. Ārstniecības iestādē, atkārtoti piedāvājot autovadītājai veikt alkohola koncentrācijas pārbaudi, viņa iepūta alkometrā. Testā laikā noskaidrots, ka autovadītāja ir 2,84 promiļu reibumā.

Pārkāpēja nogādāta atpakaļ notikuma vietā, kur nodota Valsts policijas darbiniekiem turpmāko procesuālo darbību veikšanai.