Purvciemā par bērna uzraudzīšanu alkohola reibumā pret māti uzsākts administratīvā pārkāpuma process

Purvciemā par bērna uzraudzīšanu alkohola reibumā pret māti uzsākts administratīvā pārkāpuma process

Pirmdien, 7. novembrī, neilgi pirms 15.30 Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu, ka Purvciemā pie daudzdzīvokļu mājas uz ielas atrodas piedzērusies māte ar mazgadīgu bērnu, kurš nav apģērbts atbilstoši laikapstākļiem. Uz notikuma vietu tika norīkota tuvākā Vidzemes pārvaldes ekipāža.

Ierodoties adresē, likumsargus sagaidīja izsaucēja, kura norādīja uz zemē sēdošu sievieti. Noskaidrojās, ka izsaucēja ir sociālā darbiniece un zemē sēdošā sieviete jau ilgu laiku ir sociālā dienesta redzeslokā, kas uzrauga viņas spēju parūpēties par mazgadīgo meitu.

Sociālā darbiniece skaidroja, ka telefona sarunā bērna māte esot runājusi nesakarīgi, kas radījis bažas, ka viņa, uzraugot bērnu, atkal lietojusi alkoholu. Tāpat sociālā darbiniece stāstīja, ka pēc sarunas esot nekavējoties ieradusies sievietes dzīvesvietā, kur pie kāpņu telpas sastapusi piedzērušos māti ar mazgadīgo bērnu, kurš bijis apģērbts neatbilstoši laikapstākļiem, pēc kā iesēdinājusi bērnu savā automašīnā.

Lai pārliecinātos par bērna veselības stāvokli, uz notikuma vietu tika izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, kura, apskatot bērnu, pieņēma lēmumu viņu hospitalizēt.

Vēlāk adresē ieradās arī bērna vecmamma, kura jau iepriekš tika informēta par notikušo. Tāpat par situāciju tika informēts bērna tēvs.

Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, sievietei konstatētas 2,13 promiles.

Māte, uzzinot par bērna hospitalizēšanu, kļuva agresīva un nevēlējās pakļauties policijas darbiniekiem, tādēļ tika aizturēta.

Pret māti uzsākts administratīvā pārkāpuma process par bērna uzraudzīšanu, atrodoties alkohola reibumā, kas ierobežo spējas nodrošināt bērna drošību un aizsardzību, par ko paredzēts brīdinājums vai naudas sods līdz 210 eiro.

Tāpat par notikušo informēta Rīgas bāriņtiesa, savukārt bērns nogādāts drošā vidē – ārstniecības iestādē.

*Ilustratīvs attēls