Pusaudži ar marķieriem apzīmē māju durvis

Pusaudži ar marķieriem apzīmē māju durvis

26. februārī Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu uz Dzirciemu, kur divi zēni tika pieķerti kādas daudzdzīvokļu mājas apzīmēšanā ar marķieriem.

Policistus notikuma vietā sagaidīja aculiecinieks, kurš pamanījis, kā zēni apkrāso kāpņu telpas durvis. Vīrietis abus pusaudžus aizkavēja un sagaidīja policijas darbinieku ierašanos.

Zēni policijas darbiniekiem atzinās, ka esot ar marķieri apzīmējuši kāpņu telpas durvis. Viņi skaidroja, ka rakstītie vārdi, “FAKER” un “KAPE”, esot puišu izdomātie paraksti jeb identifikācijas zīmes.

Viens no zēniem apgalvoja, ka šādus uzrakstus uz māju durvīm zīmējot jau aptuveni trīs mēnešus. Policijas darbinieki, apskatot tuvāko apkaimi, pamanīja šādus zīmējumus arī uz citām tuvumā esošajām mājām un atkritumu konteineriem.

Notikuma vietā telefoniski par pārkāpumu tika informētas pusaudžu mātes. Par šiem pārkāpumiem tika uzsākti divi administratīvā pārkāpuma procesi. Ņemot vērā, ka pusaudži nav sasnieguši 14 gadu vecumu, pie atbildības tiks saukti bērnu vecāki.

Bērnu tiesību aizsardzības likums paredz, ka par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu vecākiem piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro, tāpat ēku īpašnieki varēs prasīt zaudējumu atlīdzību no zēnu vecākiem.