Rīgā ar lāpu skrējienu atklāta Speciālās olimpiādes sieviešu futbola nedēļa

Rīgā ar lāpu skrējienu atklāta Speciālās olimpiādes sieviešu futbola nedēļa

Līdz ar skolas gaitu uzsākšanu atklāta Speciālās olimpiādes futbola nedēļas “Keep Up with the Girls” kampaņa. Tās ietvaros pasaules likumsargi aicina meitenes iesaistīties sportā, būt aktīvām un tiekties pēc uzvarām.

Šogad lieli Speciālās olimpiādes pasākumi pandēmijas dēļ nav plānoti, tā vietā daudzviet pasaulē tiek rīkoti dažādi salīdzinoši nelieli sporta pasākumi. Policisti, piedaloties šajos pasākumos, ieņem mentoru lomu un palīdz jauniešiem ne tikai sportā, bet arī adaptēties sabiedrības vidū. Jāpiebilst, ka arī citās valstīs par šīs kustības vieniem no aktīvākajiem atbalstītājiem ir kļuvuši tieši policisti.

Ik pa četriem gadiem pasaulē notiek ne tikai visiem zināmās Olimpiskās spēles, bet arī Speciālās Olimpiskās spēles, kurās sacenšas atlēti ar dažādiem mentālās attīstības traucējumiem. Speciālā olimpiāde, kas dibināta 1968.gadā, ir globāla kustība, lai izbeigtu cilvēku ar garīgās attīstības traucējumiem diskrimināciju. Tā apvieno vairāk kā 6 milj. sportistu no 190 pasaules valstīm. Speciālās olimpiādes ietvaros jaunieši nodarbojas ar vairāk kā 30 dažādiem sporta veidiem.