Rīgā sāk aktīvāk kontrolēt neatļautu braukšanu pa A joslu; sodus vadītāji saņems attālināti

Rīgā sāk aktīvāk kontrolēt neatļautu braukšanu pa A joslu; sodus vadītāji saņems attālināti

Šomēnes Rīgas pašvaldības policija Vaidavas ielas posmā ar portatīvo videonovērošanas kameru uzsākusi kontrolēt prettiesisku sabiedriskā transporta joslas izmantošanu. Nedēļas laikā likumsargi fiksējuši 153 pārkāpumus par braukšanu pa joslu, kas paredzēta pasažieru sabiedriskajiem transportlīdzekļiem. No tiem 87 fiksēti ar portatīvo kameru, un lēmumus par soda piemērošanu autovadītāji saņems attālināti, savukārt 66 gadījumos darbinieki pieņēma lēmumus pārkāpuma vietā. 

Pārvietojamās videonovērošanas kameras Rīgas pašvaldības policija dažādu likumpārkāpumu fiksēšanai izmanto jau vairākus gadus, taču pašlaik uzsākta jauna prakse – ar portatīvo videonovērošanas kameru fiksēto pārkāpumu lēmumi par soda piemērošanu tiek sastādīti attālināti un nosūtīti vadītājam elektroniski vai pa pastu. Proti, kamera bez likumsargu klātbūtnes nolasa automašīnas reģistrācijas numuru un fiksē pārkāpumu.

Līdz šim RPP darbinieki Vaidavas ielas posmā regulāri veica reidus ar bezpilota gaisa kuģi jeb dronu, un parasti nepilnu divu stundu laikā konstatēja padsmit pārkāpumus, kad automašīnau vadītāji pretlikumīgi pārvietojās pa sabiedriskā transporta joslu. Ņemot vērā lielo pārkāpumu skaitu, arī turpmāk likumsargi veiks šādas pārbaudes ne tikai Vaidavas ielā, bet arī citur.

Pa A joslu drīkst pārvietoties pasažieru sabiedriskie transporti, taksometri, elektromobiļi, divriteņu mopēdi un motocikli, kā arī visi operatīvie transportlīdzekļi. Savukārt ar velosipēdu pa sabiedriskā joslu drīkst braukt tikai gadījumos, kad ir uzstādīta papildzīme, kas to atļauj.

RPP atgādina, ka Ceļu satiksmes likums paredz, ka par braukšanu pa joslu, kas paredzēta pasažieru sabiedriskajiem transportlīdzekļiem, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 40 eiro apmērā. 

*Ilustratīvs attēls