Rīgas kārtības sargi aizbēgušu suni nodod tā saimniekam
Attēls no notikuma vietas

Rīgas kārtības sargi aizbēgušu suni nodod tā saimniekam

6.janvāra pēcpusdienā Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu suni Zolitūdes apkaimē, kurš piesiets blakus privātmājas žogam, taču tā īpašnieks vairāk kā stundu nekur nav redzams. Apstākļu pārbaudīšanai uz norādīto adresi nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas autopatruļa.

Likumsargi notikuma vietā pamanīja Bernes ganu šķirnes suni, kurš bija piesiets pie elektrības staba. No blakus esošās mājas iznāca iedzīvotāja, kas teicās nezinam ne suni, ne arī to, kas varētu būt tā saimnieks.

Uz notikuma vietu izsaukti dzīvnieku patversmes “Ulubele” darbinieki. Gaidot suņu ķērāju, pie policistiem piesteidzās kāds jauneklis. Puisis pastāstīja, ka suns piederot viņa tēvam un viņš to meklējot jau aptuveni pusotru stundu. Mājdzīvnieks aizbēdzis no privātmājas brīdī, kad bijuši atvērti vārtiņi. Ar jaunekļa palīdzību likumsargi pārbaudīja suņa mikročipu.

Pārbaudes laikā apstiprinājās jaunekļa stāstītais – jaunekļa tēvs bija reģistrēts kā suņa saimnieks. Vienlaikus, pārbaudot datus, noskaidrots, ka suns nav vakcinēts.

Saistībā ar notikušo izrakstīts administratīvā pārkāpuma protokols par dzīvnieka turēšanas noteikumu pārkāpumu. Mājdzīvnieks nodots īpašniekam.

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka no 2017.gada suņu saimniekiem atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem ir jāčipē un jāreģistrē suņi Lauksaimniecības datu centra datubāzē. Ja suns tiek čipēts, bet mikroshēma netiek piereģistrēta suņa īpašnieks ir saucams pie administratīvās atbildības. Suņa čipēšana būtiski atvieglo likumsargiem suņa saimnieka noskaidrošanu, kā arī pazušanas gadījumā to var nogādāt reģistrētajā dzīvesvietā.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka par dzīvnieka nereģistrēšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā suņa īpašniekam uzliek naudas sodu no 7 līdz 210 eiro. Papildus soda piemērotājs var lemt par suņa konfiskāciju.