Rīgas pašvaldības policija atgādina par drošību jaunā mācību gada sākumā

Rīgas pašvaldības policija atgādina par drošību jaunā mācību gada sākumā

Zinību dienas nedēļā Rīgas pašvaldības policija mudina vecākus ar bērniem pārrunāt svarīgākos drošības noteikumus pilsētas ielās un skolās. Lai veicinātu sabiedrisko kārtību, Rīgas pašvaldības policija, patrulējot ikdienā, no septembra sāks pastiprināti uzraudzīt kārtību izglītības iestāžu tuvumā, kā arī vietās, kur pulcējas bērni un jaunieši.

Tuvojoties gada tumšākajam laikam, aicinām parūpēties par bērnu drošību pilsētas ielās, nodrošinot tiem atstarojošos elementus, jo arī uz apgaismota ceļa transportlīdzekļu šoferi ne vienmēr var pamanīt katru gājēju, tādēļ ar atstarotāju bērns tiks pamanīts līdz pat 150 metru attālumam.

Tāpat neatkarīgi no luksofora gaismas gājējam pirms brauktuves šķērsošanas, jāapstājas un jāpārliecinās par drošību uz ceļa. Savukārt autovadītājiem jāatceras, ka, sākoties mācību gadam, pie izglītības iestādēm bērni būs biežāk, tādēļ jābrauc ir uzmanīgi, ievērojot ātruma ierobežojumus.

Pārvietojoties ar velosipēdu vai skrejriteni, jāņem vērā ne tikai sava drošība, bet arī citu satiksmes dalībnieku drošība, neapdraudot garāmgājējus.

Atgādinām, ka noteikumi Rīgā paredz, ka bērnam, kurš nav sasniedzis 16 gadu vecumu, aizliegts atrasties publiskā vietā nakts laikā no pulksten 22.00 līdz pulksten 7.00 bez pieaugušo uzraudzības.

Īpaši sākumskolas skolēniem aicinām atgādināt par svešiniekiem un komunikāciju ar nepazīstamiem cilvēkiem uz ielām, lai bērns zinātu kā rīkoties dažādās situācijās, kā pareizi izsaukt policiju vai palīdzības dienestu, ņemot vērā trīs galvenos nosacījumus: kur noticis, kas noticis un savs vārds.

Der atcerēties, ka vecākiem vai personai, kura aprūpē bērnu, ir pienākumus neatstāt bērnu līdz 7 gadu vecumam bez pieaugušo klātbūtnes jebkurā diennakts laikā.

Sākoties skolas laikam, jauniešu vidū nesamazinās aktualitāte par alkoholisko dzērienu, cigarešu un citu apreibinošu vielu lietošanu. Svarīgi neaizmirst, ka personām līdz 18 gadiem aizliegts smēķēt, lietot alkoholu un enerģijas dzērienus, kā arī atrasties citu apreibinošu vielu ietekmē. Tāpat likums paredz aizliegumu glabāt alkoholiskos dzērienus, cigaretes, tajā skaitā elektroniskās cigaretes un arī uzpildes tvertnes.

Rīgas pašvaldības policija mācību gada sākumā pastiprināti kontrolēs izklaides tirdzniecības vietas, lai pārliecinātos, ka tajās bērniem netiek tirgoti alkoholiskie dzērieni, tabaka un enerģijas dzērieni. Kārtības sargi atgādina, ka par šo noteikumu pārkāpšanu fiziskai personai sods var sasniegt 700 eiro, bet juridiskai – 7100 eiro.

Ja gadījumā nepieciešama policijas palīdzība, aicinām nekavējoties ziņot policijai pa tālruni 110 vai Rīgas pašvaldības policijas mobilajā lietotnē.