Rīgas pašvaldības policija centrā ievērojami pastiprinās velopatruļu aktivitāti

Rīgas pašvaldības policija centrā ievērojami pastiprinās velopatruļu aktivitāti

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) novērojumi, kā arī iedzīvotāju ziņojumi liecina, ka Rīgas centrā autovadītāji joprojām bieži pārkāpj apstāšanās un stāvēšanas noteikumus – novieto automašīnas uz ietvēm, velosipēdu ceļiem, speciālajās piegādes transporta stāvvietās un citās tam neparedzētās vietās. Tādēļ no rītdienas, 1.jūlija, RPP ievērojami pastiprinās velosipēdu patruļu skaitu Rīgas centrā ar nolūku kontrolēt tieši šos pārkāpumus.

Pārkāpumu kontrolei ir izstrādāti vairāki patrulēšanas maršruti, kuri pārsvarā ir vēsturiskā centra robežās ielās, kur līdz šim biežāk konstatēti apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumi, piemēram, A.Čaka iela, Lāčplēša iela, Bruņinieku iela u.c.

Galvenie velopatruļu uzdevumi būs kontrolēt autovadītājus, kuri savus transportlīdzekļus novieto uz ietvēm un velosipēdu ceļiem, kā arī piegādes transporta stāvvietās. Vienlaikus kārtības sargi pievērsīs uzmanību tam, lai piegādes un pasta transports ievērotu noteikumus.

Par nepieciešamību ievērojami pastiprināt apstāšanās un stāvēšanas noteikumu kontroli policija lēma, jo novērojumi liecina, ka liela daļa uzskata, ka automašīnu drīkst novietot uz ietves vai velosipēdu ceļa, ja stāvēt paredzēts vien 5 vai 10 minūtes. Tāpat novērots, ka daļa autovadītāju izvēlas pārkāpt noteikumus pat tad, ja netālu ir brīva vieta maksas stāvvietā cerībā, ka policija nepaspēs piemērot sodu.