RPP iepazīstas ar Nicas pilsētas pašvaldības policijas pieredzi drošības nodrošināšanā lielu masu pasākumu laikā
No 2024. gada 22. līdz 26. februārim Rīgas pašvaldības policijas (RPP) pārstāvji iepazinās ar Nicas pilsētas pašvaldības policijas pieredzi drošības pasākumu plānošanā un ieviešanā Nicas karnevāla laikā, kas katru gadu pulcē no 10 000 līdz 25 000 cilvēku ik dienu un šogad norisinājās no 14. februāra līdz 3. martam. Pieredzes apmaiņas vizīte norisinājās Eiropas Savienības (ES) projekta PACTESUR2 (Protect Allied Cities against Terrorism in Securing Urban Areas 2) ietvaros un to organizēja Nicas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Nicas pašvaldības policiju.
Vizītes laikā RPP pārstāvji kopā ar Madrides pašvaldības policijas, Turīnas pašvaldības policijas, Gdaņskas pašvaldības policijas un Viļņas pašvaldības Sabiedriskās kārtības un drošības departamenta pārstāvjiem apmeklēja Nicas pašvaldības policijas videonovērošanas centru, kur iepazinās ar Nicas pilsētā izvietoto video novērošanas kameru izvietojumu, programmatūru un citiem tehniskajiem līdzekļiem, kuri tiek izmantoti sabiedriskās kārtības un drošības pasākumu nodrošināšanai ikdienā. Tāpat, klātienē apmeklējot dažādas karnevāla aktivitātes, RPP pārstāvjiem bija iespēja praktiski vērot, kā notiek darbs pasākuma vietā, kā arī smelties pieredzi no Nicas pašvaldības policijas pārstāvjiem par drošības pasākumu plānošanas gaitu un iesaistītajām struktūrām lielu masu pasākumu laikā, t.sk. sadarbību ar dažādiem dienestiem, to atbildības jomas un drošības pasākumu praktisko īstenošanu, nodrošinot apmeklētāju drošības pārbaudes, drošības perimetra izveidošanu, transporta kustības bloķēšanu un citas darbības.
Vizītes laikā RPP pārstāvji ar Nicas pašvaldības un Nicas pašvaldības policijas pārstāvjiem pārrunāja arī projekta PACTESUR2 turpmākās aktivitātes, kā arī sadarbības iespējas nākotnē.
ES projekta PACTESUR2 galvenais mērķis ir sekmēt publiskās telpas aizsardzības uzlabošanu, veicinot labās prakses izstrādi un ieviešanu vietējā līmenī, t.sk. jaunāko tehnoloģiju izmantošanu sabiedriskās kārtības un drošības organizēšanā. Projektā piedalās Boloņas (Itālija), Bratislavas (Slovākija), Briseles (Beļģija), Budapeštas (Ungārija), Gdaņskas (Polija), Kordelio-Evosmos (Grieķija), Lježas (Beļģija), Lisabonas (Portugāle), Madrides (Spānija), Nicas (Francija), Rīgas (Latvija), Tallinas (Igaunija), Turīnas (Itālija), Viļņas (Lietuva) un Ksābijas (Spānija) par sabiedrisko kārtību un drošību atbildīgās pašvaldību iestādes. Kopumā projektā iesaistītas 15 pilsētas. Projekta īstenotājs no Latvijas ir RPP. Projekta īstenošana tika uzsākta 2023. gada rudenī un ilgs līdz 2025. gadam