Rīgas pašvaldības policija laivotājiem atgādina par drošības noteikumiem

Rīgas pašvaldības policija laivotājiem atgādina par drošības noteikumiem

Tuvojoties vasaras sezonai, aicinām gan makšķerniekus, gan atpūtniekus pirms došanās ūdenī ar laivu vai kādu citu kuģošanas līdzekli sagatavot visu nepieciešamo aprīkojumu un glābšanas rīkus, lai izbrauciens būtu drošs. Katrā laivā vienmēr jābūt vismaz vienai glābšanas vestei uz katru personu, taču attiecībā uz vestēm speciāls regulējums ir bērniem, proti, līdz 12 gadu vecumam vestei obligāti ir jābūt uzvilktai.

Drošības uz ūdens pārvaldes darbinieki jau tagad novērojuši, ka laivotāji nereti aizmirst par drošības vestēm, turklāt ar tām neaprīko arī savas atvases. Tā, piemēram, 22. aprīlī RPP glābēji, patrulējot Buļļupē, pamanīja kādu vectēvu ar mazdēlu, kuri devās izbraucienā ar laivu, taču 9 gadus vecais zēns nebija ietērpts drošības vestē. Šajā gadījumā jāatzīst, ka ūdens Rīgas ūdenstilpēs joprojām ir ledains un slīkstošas personas rīcība ir pilnīgi neprognozējama – tai var iestāties gan aukstuma šoks, gan palēnināties reakcijas laiks, tādēļ ir būtiski, ka nelaimes gadījumā, apkārtējie spēj rīkoties ātri un efektīvi, ziņojot par notikušo operatīvajiem dienestiem pa tālruni 112 vai 110.

Vienlaikus laivām ir jābūt aprīkotām ar pirmās palīdzības aptieciņu, ūdensdrošu lukturīti, nazi, vismaz vienu airi un glābšanas riņķi (laivām garumā virs 4m), kā arī spaini, liekšķeri vai rokas ūdenssūkni.

Tāpat atgādinām, ka makšķerniekiem ir jābūt iegādātām makšķerēšanas kartēm (atļaujām), kā arī peldlīdzekļa vadītājam ir liegts atrasties alkohola reibumā.

Par šo noteikumu neievērošanu likumā paredzēts naudas sods no 50 līdz 280 eiro.

Pirms došanās ūdenī ar kuģošanas līdzekli, aicinām iepazīties ar Noteikumiem par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos. Tāpat kuģotājiem atgādinām pārskatīt Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumu.