RPP ražīga aizvadītā nedēļa; reģistrēti 4094 notikumi

RPP ražīga aizvadītā nedēļa; reģistrēti 4094 notikumi

Laikā no 2. aprīļa līdz 8. aprīlim Rīgas pašvaldības policija (RPP) reģistrējusi 4094 notikumus, kas ir par 404 notikumiem vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Lielākais reģistrēto notikumu skaits bijis RPP Latgales pārvaldē – gandrīz 20% no visiem reģistrētajiem notikumiem. Kopā RPP šajā laika periodā par dažādiem pārkāpumiem uzsākti 1593 administratīvā pārkāpuma procesi.

Otrdien, 2. aprīlī, patrulējot Ķengaraga apkārtnē, RPP Latgales pārvaldes likumsargi pamanīja kādu pārdrošu vīrieti, kurš ar nomas elektroskrejriteni nepārliecinoši piedalījās ceļu satiksmē. Kārtības sargi vadītājam deva rīkojumu apstāsties, taču vīrietis nolēma uzsākt bēgšanu un turpināja ceļu ar kājām. Policisti mūkošajam vadītājam steidzās pakaļ līdz brīdim, kad viņš padevās un atgriezās atpakaļ notikuma vietā. Sarunā vīrietis atzina, ka braucis apreibinošo vielu ietekmē, turklāt pārmeklēšanas laikā pie viņa tika atrasti divi polietilēna maisiņi ar narkotiskām vielām. Mirkli vēlāk uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts policijas darbinieki, kuri pārņēma darbu adresē.

Piektdien, 5. aprīlī, RPP Ziemeļu pārvaldes darbinieki, iesaistot nepilngadīgu personu, organizēja reidu kādā Pulkveža Brieža ielas veikalā. Apsekošanas laikā veikala darbiniece personai, kura ir jaunāka par 18 gadiem, pārdeva elektronisko smēķēšanas ierīci. Pamatojoties uz konstatēto pārkāpumu, notikuma vietā tika uzsākti divi administratīvā pārkāpuma procesi – gan pret komersantu, gan pret veikala darbinieci.

Svētdien, 7. aprīlī, RPP Drošības uz ūdens pārvaldes likumsargi saņēma informāciju par vairākiem nelikumīgiem zvejas rīkiem – murdiem Daugavā. Lai notvertu vainīgās personas, policisti nolēma izveidot slēpni un veikt ūdenī ievietoto murdu novērošanu. Pēc nepilnām četrām stundām kārtības sargiem izdevās notvert vienu personu, kura atzina, ka viens no murdiem ir viņa. Policisti pieņēma lēmumu iznīcināt nelikumīgi izmantotos zivju ieguves rīkus, bet murdos konstatētos 72 nēģus palaist atpakaļ Daugavā. Pret personu uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Šajā nedēļā RPP videonovērošanas centra kamerās fiksēti 60 pārkāpumi. Vienlaikus nedēļas griezumā samazinājies RPP redzeslokā nonākušo nepilngadīgo personu skaits – 122, kā arī reģistrēto ģimenes konfliktu skaits – 15 notikumi.

Rīgas pašvaldības policijas nedēļas atskaite no 2. aprīļa līdz 8. aprīlim