Rīgas pašvaldības policisti atrod bezvēsts pazudušu pensionāru
Ilustratīvs attēls ar bērnu ID aproci

Rīgas pašvaldības policisti atrod bezvēsts pazudušu pensionāru

6.oktobra naktī Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki, patrulējot Pļavniekos, ievēroja kādu vecāka gadu gājuma kungu, kurš gāja pa ceļa braucamo daļu. Jau pēc mirkļa likumsargi apturēja operatīvo transportlīdzekli un uzsāka sarunu ar vīrieti. Pensionārs neorientējās ne telpā, ne arī laikā. Arī uz policistu jautājumiem viņš sākotnēji nespēja sakarīgi atbildēt.

Sarunas laikā policistiem radās aizdomas, ka sirmgalvis varētu būt izsludināts meklēšanā kā bezvēsts pazudušais. Jāpiebilst, ka rīta pusē bija saņemta informācija no Valsts policijas, pie kuras vērsušies kāda pensionāra radinieki ar lūgumu izsludināt vīrieti meklēšanā. Izjautājot kungu par iepriekš saņemto informāciju, apstiprinājās likumsargu aizdomas – sirmgalvis rīta pusē bija izgājis no savām mājās Čiekurkalnā un tā arī nebija atgriezies.

Ņemot vērā, ka pensionārs ilgāku laiku bija atradies drēgnajos laikapstākļos, izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Mediķi apskatīja sirmo kungu un konstatēja, ka hospitalizācija viņam nav nepieciešama.

Vienlaikus Rīgas pašvaldības policisti sazinājās ar Valsts policijas darbiniekiem, kuri pazudušo vīrieti lūdza nogādāt uz iecirkni.

Rīgas pašvaldības policija aicina gan maziem bērniem, gan arī vecāka gadu gājuma cilvēkiem, kas bieži apjūk un nespēj pastāstīt par sevi kādu identificēšu informāciju, ap roku aplikt ID aproci, uz kuras var norādīt vārdu, uzvārdu un bērna vecāka vai pensionāra tuvākā radinieka tālruņa numuru. Attiecīgi likumsargi, izmantojot pieejamās datu bāzes, var pazudušās personas nogādāt deklarētajā dzīvesvietā, kā arī uzreiz sazināties ar kontaktinformācijā norādīto radinieku.