Rīgas pašvaldības policisti notver velosipēdu zagli

Rīgas pašvaldības policisti notver velosipēdu zagli

Svētdien, 18.jūlijā, pulksten 3.39 Rīgas pašvaldības policijas Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes darbinieki, pabeidzot kādu izsaukumu kopā ar Valsts policijas darbiniekiem, pamanīja nakts melnuma aizsegā kādu aizdomīgu vīrieti iznākam no netālu esošās vārtrūmes. Aizdomīgais kungs stūma velosipēdu. Drīz pēc tam viņš, pamanot gan Rīgas pašvaldības policijas, gan arī Valsts policijas auopatruļas, strauji izmainīja iešanas virzienu. Likumsargi nolēma pārbaudīt vīrieša aizdomīgās uzvedības iemeslus.

Pāris minūtes vēlāk ar vīrieti jau uzsākta saruna. Viens no policistiem ievēroja, ka velosipēdam ir atšķirīgi riteņi. Viens no tiem ir krietni lielāks, kas liedz ar velosipēdu pārvietoties minoties. Izjautājot par divriteņa izcelsmi, vīrietis skaidroja, ka to notikuma dienā nopircis caur portālu ss.com par 250 eiro. Savukārt piereģistrēt to CSDD datubāzē plānojot nedaudz vēlāk. Lai arī vīrietis ļoti pārliecinoši spēja atbildēt gandrīz uz visiem policistu jautājumiem, tomēr, veicot viņa datu pārbaudi, bija atrodami arī pāris ieraksti par narkotiku aprites pārkāpumiem.

Jāpiebilst, ka lkumsargi uz velosipēda rāmja atrada tā reģistrācijas numuru. Diemžēl, pārbaudot to caur CSDD datu bāzi, noskaidrots, ka tā īpašnieks nav savu braucamrīku piereģistrējis. Līdz ar to policisti nevarēja pārliecināties uz vietas par vīrieša stāstītā patiesumu.

Tikmēr otrs policists devās uz pagalmu, no kura persona pirmīt bija iznākusi. Tur kārtības sargs atrada vēl vienu velosipēdu, kuram bija pazudusi viena no riepām. Pazudusī riepa bija pielikta otram velosipēdam.

Aizdomās par zādzību, persona tika aizturēta un kopā ar abiem velosipēdiem nogādāta Valsts policijas Latgales iecirknī. Jāatzīmē, ka šobrīd abi velosipēdi atrodas Valsts policijā, kur gaida savus īpašniekus. Tāpat jāpiebilst, ka tas, vai vainīgais saņems sodu, ir atkarīgs no tā, vai velosipēda īpašnieki uzrakstīs iesniegumu par sev nodarīto kaitējumu.