Rīgas pašvaldības policisti pieķer negodprātīgu taksometra vadītāju
Ilustratīvs attēls

Rīgas pašvaldības policisti pieķer negodprātīgu taksometra vadītāju

28.martā pulksten 00.52 Rīgas pašvaldības policijas Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes darbinieks, veicot kontrolbraucienu ar vieglo taksometru, konstatēja, ka pakalpojuma sniedzējs pēc brauciena neizsniedza čeku. Drīz pēc tam aiz taksometra apstājās Rīgas pašvaldības policijas operatīvais transportlīdzeklis un taksists informēts par veikto kontrolbraucienu. Tikai pēc civildrēbēs tērpā likumsarga pieprasījuma vadītājs čeku izdrukāja, tomēr dokumentā redzamā summa neatbilda taksista pieprasītajai.

Vienlaikus lūgts uzrādīt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, kā arī taksometra vadītāja reģistrācijas apliecību. Likumsargiem, apskatot abus dokumentus, radās aizdomas, ka vīrietis, iespējams, ir uzrādījis kādai citai personai piederošas apliecības. Līdz ar to tika uzdoti papildu jautājumi par deklarēto dzīvesvietu un vecāku vārdiem, taču taksists kategoriski atteicās atbildēt uz policistu jautājumiem.

Pēc vairākkārtīgiem brīdinājumiem vīrieti tomēr nācās nogādāt Valsts policijā, kur, pārbaudot pirkstu nospiedumus, apstiprinājās kārtības sargu aizdomas – taksometra vadītājs bija uzdevies par citu personu. Saistībā ar uzdošanos par citu personu vīrietis nodots Valsts policijas darbiniekiem turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

Jāpiebilst, ka pēc policista pieprasījuma taksometra vadītājs nevarēja uzrādīt arī darba līgumu un uz priekšējā automašīnas paneļa nebija izvietota informācija par tarifiem. Līdz ar to lietas materiāli saistībā ar citiem konstatētajiem pārkāpumiem pēc piekritības pārsūtīti arī Valsts ieņēmuma dienestam, Valsts darba inspekcijai un Rīgas domes Satiksmes departamentam.