Rīgas policijas komanda dosies uz sporta spēlēm Ķīnā

Rīgas policijas komanda dosies uz sporta spēlēm Ķīnā

Jau astoto reizi Rīgas pašvaldības apvienotā policijas komanda sevi izaicinās dažādās disciplīnās un godam pārstāvēs Rīgu 18. Pasaules policistu un ugunsdzēsēju sporta spēlēs, kas šogad norisināsies Ķīnā, Chendu pilsētā no 8. līdz 20. augustam.

Pirms došanās uz sporta spēlēm, šodien, 1. augustā Rīgas domē Rīgas pašvaldības apvienotā policijas komanda tikās ar Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas priekšsēdētāju Daini Turlo. Ceļa vārdus teica arī Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass.

Rīgas policijas komanda spēlēs plāno piedalīties 17 dalībnieku sastāvā. Rīgas pašvaldības policiju pārstāvēs Toms Celmiņš, Guntis Vanags, Guntis Dūda, Mārtiņš Dzērve, Intars Ķimenītis, Juris Dzērve, Ieva Lapše, Sanita Pastare, Armīns Fjodorovs, Linda Celmiņa, Voldemārs Ļaudāms, Normunds Jurāns, Igors Podčeredņečenko un Alfrēds Rozentāls. Rīgas Brīvostas pārvaldes Ostas policiju pārstāvēs Raimonds Vaikulis, Edijs Neilands un Rolands Brenčs.

Rīgas policijas sporta komanda piedalīsies 3 komandu sporta veidos – basketbols formātā 3 pret 3, formātā 5 pret 5 (klasiskais basketbols) un stenda airēšana, kā arī 11 individuālajos sporta veidos.

Juris Lūkass bija gandarīts, ka šogad komandā ir jau trīs daiļā dzimuma pārstāves: “Mūsu čempionei Lindai Celmiņai ir pievienojušās Ieva Lapše un Sanita Pastare. Ieva Lapše pārstāvēs Latviju peldēšanā vairākās disciplīnās gan āra, gan baseina peldējumos. Pagājušajā gadā simtgades peldējumā Ieva ir nopeldējusi 104 kilometrus pārpeldot Rīgas jūras līci no Kolkas līdz Ainažiem, tā ka paredzētie 3,2 km viņai liksies kā sprinta distance. Savukārt Sanita metīs šķēpu un grūdīs lodi.” Tāpat Rīgas komanda šogad pirmo reizi piedalīsies boksā, kurā sevi pierādīs Armīns Fjodorovs.

Pasaules policistu un ugunsdzēsēju sporta spēles pēc vēriena pielīdzināmas Olimpiskajām spēlēm. Tās ir ļoti lielas – ik reizi tajās piedalās vidēji 12 tūkstošu sportistu no 70 valstīm, sporta veidu un dalībnieku skaits ir lielāks kā Olimpiskajās spēlēs un šīs spēles ir īpaši prestižas tieši konkrēto profesiju pārstāvjiem (policisti, ugunsdzēsēji un glābēji).