RPP aprīlī pieķērusi 14,5 tūkstošus autovadītājus par CSN neievērošanu

RPP aprīlī pieķērusi 14,5 tūkstošus autovadītājus par CSN neievērošanu

Rīgas pašvaldības policija (RPP) šī gada aprīlī pieķērusi 14,5 tūkstošus autovadītājus, kuri neievēroja Ceļu satiksmes noteikumus (CSN) Rīgas teritorijā. Visbiežāk autovadītāji neievēroja stāvēšanas un apstāšanās noteikumus, neatļauti brauca pa sabiedriskā transporta joslu, kā arī neievēroja aizlieguma ceļa zīmes.

Aprīlī RPP par stāvēšanas un apstāšanās noteikumu neievērošanu vadītājam klāt neesot sodu piemēroja 5275 reizes.

Savukārt par neatļautu braukšanu pa sabiedriskā transporta joslu uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi un pieņemti lēmumi par soda piemērošanu 5920 reizes.

Trešais visbiežāk aprīlī konstatētais pārkāpumus CSN jomā bija aizlieguma ceļa zīmju neievērošanu. Par to uzsākts 1461 administratīvā pārkāpuma process. No tiem 35 gadījumos administratīvā pārkāpuma process uzsākts pret kravas transportlīdzekļa vadītāju, kurš vadīja transportlīdzekli, neievērojot CSN 306. zīmi “Kravas automobiļiem braukt aizliegts”.

Kopumā, vērtējot visus RPP uzsāktos administratīvā pārkāpuma procesus aprīlī, pārkāpumi, kas saistīti ar Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu, veidoja lielāko daļu.

Papildus informācija par soda apmēru:

  • Ceļu satiksmes likums paredz, ka par stāvēšanas un apstāšanās noteikumu neievērošanu vadītājam klāt neesot piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 40 eiro.
  • Ceļu satiksmes likums paredz, ka par braukšanu pa joslu, kas paredzēta pasažieru sabiedriskajiem transportlīdzekļiem, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 40 eiro apmērā.
  • Ceļu satiksmes likums paredz, ka par aizlieguma ceļa zīmju neievērošanu piemēro naudas sodu velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam 10 eiro apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam — 30 eiro apmērā.

 

Rīgas pašvaldības paveiktais CSN kontrolei 2024. gada aprīlī