RPP ar komersantiem pārrunā gatavību ieviest izmaiņas koplietošanas transportlīdzekļu izmantošanā Rīgā

RPP ar komersantiem pārrunā gatavību ieviest izmaiņas koplietošanas transportlīdzekļu izmantošanā Rīgā

Pirmdien, 2024. gada 29. aprīlī, Rīgas pašvaldības policijas (RPP) pārstāvji tikās ar koplietošanas elektroskrejriteņu un velosipēdu pakalpojumu sniedzējiem – SIA “Bolt Services LV”, SIA “Tuul Mobility” un SIA “RIDE”, lai pārrunātu komersantu gatavību no 1. maija ievērot jaunos Rīgas domes saistošos noteikumus, kas nosaka ātruma ierobežojumus un speciālās zonas koplietošanas mikromobilitātes rīku novietošanai galvaspilsētā.

Tiekoties ar komersantiem, RPP atzīmēja, ka šo izmaiņu mērķis ir aizsargāt visu ceļu satiksmes dalībnieku intereses un drošību, kā arī veicināt koplietošanas mikromobilitātes rīku izmantošanu ar cieņu pret citiem satiksmes dalībniekiem. Tāpēc RPP darbs, uzraugot šo izmaiņu ievērošanu, būs vērsts uz sadarbību ar komersantiem, nevis to formālu sodīšanu.

Pēc RPP pieprasījuma, koplietošanas pakalpojumu sniedzēji jau ir iesnieguši RPP kontaktinformāciju operatīvai saziņai tajos gadījumos, kad tiks konstatēti ārpus speciāli izveidotām mikromobilitātes rīku novietošanas vietām atstāti koplietošanas elektroskrejriteņi vai velosipēdi.  Šajos gadījumos pakalpojuma sniedzējam būs trīs stundas, lai mikromobilitātes rīku pārvietotu uz vietu, kur to ir atļauts novietot. Vienlaikus RPP vērsa komersantu uzmanību, ja pārkāpums netiks novērsts trīs stundu laikā no tā konstatēšanas brīža, RPP piemēros administratīvo atbildību. Jāuzsver, ka administratīvā atbildība* par šo pārkāpumu tiks piemērota komersantam (koplietošanas pakalpojuma sniedzējam), nevis koplietošanas transportlīdzekļa vadītājam (pakalpojuma saņēmējam).

Tikšanās laikā pakalpojumu sniedzēji informēja, ka jau ir veiktas nepieciešamās rīcības, lai nodrošinātu, ka tiek ievērots aizliegums novietot koplietošanas transportlīdzekli noteiktās zonās. Savukārt darbs turpinās saistībā ar pienākumu ievērot ātruma ierobežojumu noteiktās zonās.

Lai pārliecinātos par to, vai komersants ir aprīkojis koplietošanas transportlīdzekļus ar nepieciešamām sistēmām (kas regulē ātrumu un novietošanu), papildus patrulēšanai Rīgas ielās RPP darbinieki veiks arī kontrolpirkumus. Ja tiks konstatēti pārkāpumi, konkrētais transportlīdzeklis tiks izņemts.

Jau izskanējis, ka no 1. maija Rīgā tiek noteikta ātruma ierobežojuma zonā, Rīgas vēsturiskajā centrā, kur koplietošanas transportlīdzekļa ātrums nedrīkstēs pārsniegt 20 km stundā. Tāpat būs aizliegts novietot koplietošanas transportlīdzekli novietošanas noteiktās zonās, izņemot kartē norādītās mikromobilitātes rīku novietošanas vietās. Visas vietas apskatāmas portāla “Geo Rīga” tīmekļvietnes www.georiga.eu sadaļā “Satiksme un mobilitāte”.

*Atbilstoši Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 37. panta [Administratīvā atbildība patērētāju tiesību aizsardzības, tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas jomā] 6.daļai par tirdzniecības vai pakalpojumu sniegšanas noteikumu pārkāpšanu var piemērot naudas sodu juridiskajai personai — no trim līdz divsimt astoņdesmit naudas soda vienībām, t.i., no 15 EUR līdz 1400 EUR.