RPP atsāk drošības stundu ciklu “Drošības busiņš”

RPP atsāk drošības stundu ciklu “Drošības busiņš”

Lai veicinātu izpratni par drošību jaunākajiem sabiedriskā transporta pasažieriem, Rīgas pašvaldības policija ciešā sadarbībā ar Rīgas satiksme šogad ir atsākusi drošības stundu ciklu “Drošības busiņš”.

Šoreiz devāmies pie Rīgas 25. vidusskolas audzēkņiem, lai kopīgi pārrunātu, kā pasargāt sevi no sabiedriskā transporta garnadžiem, ko darīt ar nozaudētām mantām, kā rīkoties, kad transportā iekāpj sirmgalvji un cilvēki ar kustību traucējumiem, un kā neiesaistīties sarunās ar svešām, aizdomīgām personām, pat, ja tās piedāvā, ko aizraujošu.

Tāpat bērniem atgādinājām, ka, lai gan Rīgā skolēni sabiedriskajā transporta drīkst braukt bez maksas, e-talons ir “jānopīkstina”. Kontrolieri pastāstīja, ka, piereģistrējot braucienu, tiek veidota statistika, kas vēlāk palīdz veikt izmaiņas maršrutos. Vienlaikus piebilda, ka biļešu pārbaudes laikā bērni, kuri aizmirsuši reģistrēt savu braucienu, nekādā gadījumā netiek izsēdināti no sabiedriskā transporta.

Atsākot drošības stundu ciklu, aicinām Rīgas izglītības iestāžu direktorus un pedagogus laikus pieteikt savus audzēkņus mācību stundai “Drošības busiņā”, rakstot uz e-pastu rpp.blpn@riga.lv.