RPP Brasas apkaimē uzsāk testēt inovatīvu rīku Rīgas iedzīvotāju drošības sajūtas noteikšanai

RPP Brasas apkaimē uzsāk testēt inovatīvu rīku Rīgas iedzīvotāju drošības sajūtas noteikšanai

Pirmdien, 15. aprīlī, Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Centra pārvalde kopā ar Apkaimju iedzīvotāju centra koordinatoriem un Brasas apkaimes biedrību uzsāks inovatīva rīka “Par drošu Rīgu!” pilottestēšanu galvaspilsētas iedzīvotāju drošības sajūtas noteikšanai. Divu nedēļu garumā RPP darbinieki kopā ar sadarbības partneriem Brasas apkaimē uzrunās iedzīvotājus, uzdodot dažus jautājumus par situāciju apkaimē, drošību un iepriekšējo pieredzi saskarsmē ar policiju.

RPP aicina Brasas apkaimes iedzīvotājus būt atsaucīgiem un sniegt savu vērtējumu par drošības situāciju apkaimē un iepriekšējo pieredzi saskarsmē ar policiju.

Inovatīvais rīks “Par drošu Rīgu!” tiek izstrādāts projekta IcARUS (Inovatīvā pieeja pilsētu drošībai) laikā, lai noskaidrotu Rīgas iedzīvotāju drošības sajūtu policijas ikdienas taktikas uzlabošanai.

Projekta “IcARUS” mērķis ir nostiprināt pašvaldības spējas labāk reaģēt uz izaicinājumiem saistībā ar pilsētu drošību, piedāvāt sociāli un tehnoloģiski inovatīvus rīkus saskaņā ar vietējo kontekstu, kā arī mācīties no iepriekšējām Eiropas pilsētu drošības stratēģijām un praksēm, veidot proaktīvus risinājumus un uz iedzīvotāju vajadzībām vērstas pilsētu drošības stratēģijas un prakses. Projekts tiek finansēts no Eiropas Savienības H2020 programmas un ilgst 4 gadus. Tajā piedalās 6 dalībvalstu pilsētas: Štutgarte, Nica, Roterdama, Lisabona, Turīna un Rīga, ko pārstāv RPP.