RPP darbu Ēnu dienā iepazina vairāk kā 30 jaunieši

RPP darbu Ēnu dienā iepazina vairāk kā 30 jaunieši

Ceturtdien, 4. aprīlī, visā Latvijā norisinājās Ēnu diena, kuras laikā jauniešiem bija iespēja sekot līdzi dažādu jomu profesionāļu ikdienas darbam. Arī Rīgas pašvaldības policija vēra savas durvis vairākiem desmitiem zinātkāru jauniešu, kuri vēlējās gūt jaunas zināšanas un iepazīt policijas darbu reālajā darba vidē.

Šogad skolēniem bija iespēja ēnot pašvaldības policijas amatpersonas – gan dažādu struktūrvienību priekšniekus, gan nodaļu galvenos speciālistus. Ēnu diena jauniešiem aizsākās ar policijas darba iepazīšanu pārvaldēs, apskatot operatīvo transportlīdzekli, aizturēto telpas, dežūrdaļu un ekipējumu. Pēcāk jauniešiem bija iespēja izbraukt ar policijas operatīvo automašīnu un doties uz RPP videonovērošanas centru, kur viņi varēja vērot, kā likumsargi uzrauga sabiedrisko kārtību un drošību galvaspilsētā, izmantojot aptuveni 300 video kameras. RPP pilsētas videonovērošanas kameras ir būtisks instruments, kas ļauj operatīvi ne tikai fiksēt dažādus noziegumus un pārkāpumus Rīgas centrā un tā apkārtnē, bet arī sniedz iespēju tos atklāt.

Kopā Rīgas pašvaldības policijā Ēnu dienā viesojās 33 jaunieši, turklāt daži no tiem bija mērojuši ceļu no Tukuma, Olaines, Jelgavas un Madlienas.

Papildus Ēnu dienas norisēm dažādās RPP struktūrvienībās, RPP darbinieki šodien ciemojās arī vairākās izglītības iestādēs – Valda Zālīša pamatskolas 2A. klasē un Rīgas 256. pirmsskolas izglītības iestādē, kur iepazīstināja bērnus ar pašvaldības policistu ikdienas darbu un izmantoto ekipējumu, kā arī atbildēja uz viņu jautājumiem.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma, kuras laikā 1.-12. klašu skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4–6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) reģistrēta preču zīme.