Sarkandaugavā no vairāk kā trīs promiļu reibumā esošiem vecākiem šķirts bērns

Sarkandaugavā no vairāk kā trīs promiļu reibumā esošiem vecākiem šķirts bērns

19.janvārī pulksten 17.45 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta par kādu iereibušu pāri ar mazu bērnu. Mediķi notikuma vietā snieguši medicīnisko palīdzību vīrietim, taču, redzot esošo situāciju, nolēmuši piesaistīt arī policiju. Apstākļu pārbaudīšanai uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības Ziemeļu pārvaldes autopatruļa.

Dzīvokļa durvis atvēra manāmi iereibusi sieviete, kurai blakus stāvēja aptuveni pusotru gadu vecs bērns. Bērna māte atklāja, ka notikuma dienā ar bērnu atnākusi ciemos pie bērna tēva, kurš pirms neilgi pirms policijas ierašanās aizgājis uz veikalu. Pārrunu laikā noskaidrots, ka ciemošanās laikā starp bijušajiem dzīvesbiedriem izcēlies konflikts. Tā laikā sieviete ar slotu bērna tēvam pārsitusi galvu. Līdz ar to izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde. Vīrietis medicīnisko palīdzību saņēmis, pēc kā savas domstarpības atrisinājuši.

Mājokļa apsekošanas laikā policisti konstatēja, ka bērns atrodas antisanitāros apstākļos. Telpas bija piesmēķētas, grīdas nemazgātās, izlietne pilna ar netīriem traukiem, uz galda palikušas ēdiena paliekas. Apkārt mētajās vairākas iztukšotas alkohola pudeles un izsmēķi.

Bērna mātei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 3,38 promiļu reibumā.

Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi sievietei, mājās no veikala atgriezās bērna tēvs ar alus pudeli rokās. Arī bērna tēvam veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņš ir 3,04 promiļu reibumā.

Ņemot vērā, ka vecāki nebija spējīgi par atvasi parūpēties, kā arī to, ka dzīvoklī valdīja antisanitāri apstākļi, policisti bērnu nošķīra no ģimenes. Abu atvase nogādāta drošā vidē, krīzes centrā.
Lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem vecāku atbildības izvērtēšanai. Vienlaikus informācija nodota Rīgas bāriņtiesai, kā arī sociālajam dienestam.