Skanstē māte pēc bērnudārza darbalaika beigām neierodas pakaļ bērnam

Skanstē māte pēc bērnudārza darbalaika beigām neierodas pakaļ bērnam

Otrdien, 15. novembrī, pulksten 22.00 Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu, ka Skanstē kādā Rīgas bērnudārzā atstāts bērns, kuram vecāki nav ieradušies pakaļ pēc iestādes darbalaika beigām. Uz notikuma vietu norīkota tuvākā Centra pārvaldes ekipāža.

Ierodoties bērnudārzā, likumsargi sastapa iestādes vadītāju un zēnu. Vadītāja skaidroja, ka pēc iestādes slēgšanas zēnam neviens neesot ieradies pakaļ, turklāt šis neesot pirmais gadījums, kad bērns paliek ilgāk bērnudārzā pēc tā darbalaika beigām. Tāpat vadītāja stāstīja, ka vairākkārt mēģinājusi sazināties ar bērna māti, taču viņai esot izslēgts telefons. No rīta bērnu uz bērnudārzu atvedis vectēvs, taču izsaucējai neesot zināma vecvecāku kontaktinformācija, tāpat tēvs nedzīvojot kopā ar bērnu.

Sarunas laikā izsaucējai piezvanīja bērna vecmamma, jautājot, vai bērns atrodas bērnudārzā un, skaidrojot, ka viņa nezinājusi par bērna mātes neierašanos pakaļ bērnam. Telefonsarunas laikā tika pieņemts lēmums bērnu nogādāt pie vecvecākiem, kur pastāvīgi dzīvo gan bērns, gan bērna māte.

Policijas darbiniekus ar bērnu sagaidīja vectēvs. Likumsargi devās uz viņu dzīvesvietu, kur sastapa arī bērna vecmammu, kura skaidroja, ka domājusi, ka bērnu no bērnudārza izņēmusi māte un viņi kopā devušies uz futbola treniņu. Turklāt bērna māte mājas neesot bijusi kopš iepriekšējās dienas vakara.

Ņemot vērā situāciju, policija vērtēs bērna mātes atbildību. Tāpat informācija nodota Rīgas bāriņtiesai.

*Ilustratīvs attēls