Šogad svētkos ciemiņus nedrīkst uzņemt savās mājās, ne arī doties ciemos

Šogad svētkos ciemiņus nedrīkst uzņemt savās mājās, ne arī doties ciemos

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka šobrīd privātas ballītes ir aizliegtas. Speciālu reidu, kuros policija apsekotu mājokļus nebūs, tomēr tiks reaģēts uz izsaukumiem saistībā epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpumiem. Vienlaikus policija apsekos tirdzniecības vietas, kā arī pievērsīs uzmanību izklaides vietām, kuras jau iepriekš ir pārkāpušas noteikumus, rīkojot pasākumus.

Jāatzīmē, ka šobrīd spēkā esošie normatīvie akti ir paredzējuši vienu izņēmumu, ja viesošanās notiek pie personas, kura dzīvo viena. Tomēr atgādinām, ka ierobežojumi ir domāti sabiedrības kopējai drošībai, nevis, lai meklētu apkārtceļus tiem. Katrā šādā situācijā iedzīvotājam pašam ir jāizvērtē – vai satikšanās ir iegriba vai nepieciešamība, piemēram, aprūpēt vientuļu vecvecāku un aizvest viņam pārtiku. Citas iegribas var pagaidīt.

Katrs šāds pārkāpums tiks izvērtēts individuāli. Piemēram, ja tiek rīkota mājas ballīte ar 20 viesiem, tad rīkotājam sods visticamāk būs lielāks nekā apmeklētājiem. Normatīvie akti nosaka, ka par epidemioloģiskās drošības noteikumu neievērošanu privātpersonām piemēro naudas sodu no 10 līdz 2000 eiro.