Tallinā aizvadīta Eiropas galvaspilsētu policijas priekšnieku konference

Tallinā aizvadīta Eiropas galvaspilsētu policijas priekšnieku konference

Šonedēļ, 22. un 23. maijā, Tallinā norisinājās Eiropas galvaspilsētu policijas priekšnieku konference, kas pulcēja policijas priekšniekus no vairāk kā 30 dažādu valstu galvaspilsētām. Rīgu šajā konferencē pārstāvēja Rīgas pašvaldības policijas (RPP) priekšnieks Juris Lūkass ar kolēģiem no RPP.

Šogad konferences dalībnieku uzmanības centrā bija nākotnes draudi un izaicinājumi mainīgajā iekšējās drošības vidē, koncentrējoties uz krīzes un drošības jautājumiem. Dalībnieki dalījās pieredzē, kā dažādos reģionos tika risināti drošības izaicinājumi militāru konfliktu laikā un pēc tiem. Tāpat norisinājās diskusijas par to, kā novērst un apkarot ar militāriem konfliktiem saistītu noziegumu izdarīšanu.

Konferenci atklāja Igaunijas Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības sekretāra vietnieks Joseph Kaasik un Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ģenerāldirektors Egerts Beličevs.

Eiropas galvaspilsētu policijas priekšnieku konference tiek organizēta kopš 1979. gada. gadu. Šogad konferenci apmeklēja gandrīz 100 dalībnieki.

 

Foto: Igaunijas Ziemeļu prefektūra