Telefonkrāpnieki joprojām uzdodas par iestāžu darbiniekiem un vilto telefona numurus

Telefonkrāpnieki joprojām uzdodas par iestāžu darbiniekiem un vilto telefona numurus

Jau pagājušajā gadā ziņojām par aktīviem telefonkrāpniekiem, kuri izlikušies par policijas amatpersonām un mēģinājuši iegūt iedzīvotāju personu datus. Arī šogad krāpnieki nav rimušies un esam saņēmuši informāciju par vairākiem krāpšanas mēģinājumiem, kad viltvārži uzdevušies par policijas amatpersonām, mēģinot iegūt  personīgu informāciju. Par laimi lielākā daļa iedzīvotāju, kuri saņēmuši līdzīga tipa zvanus, zinājuši par šādiem krāpšanas mēģinājumiem un nav snieguši nekādu informāciju.

Lai iegūtu iedzīvotāju uzticību, krāpnieki ar numuru viltošanas tehnoloģiju panāk, ka zvana saņēmējs savā mobilā telefona ekrānā redz, ka ienākošais zvans ir no policijas vai kādas citas valsts pārvaldes iestādes. Attiecīgi neģēļi var atdarināt jebkuras valsts iestādes vai uzņēmuma numuru.

Visbiežāk šie krāpnieki runā krievu valodā, kas ir pirmais rādītājs tam, ka zvans, iespējams, ir krāpšanas mēģinājums, jo valsts iestāžu darbinieki nekad sarunu neuzsāks krievu valodā un nezvanīs, lai iegūtu personīgu informāciju vai piekļuvi bankas kontiem.

Tā, piemēram, kāda Rīgas iedzīvotāja trešdien, 1. februārī, saņēmusi zvanu no it kā Rīgas pašvaldības policijas administratīvās ēkas dežūrposteņa darbinieces, kura krievu valodā stāstījusi par pavēsti no policijas un jautājusi, kāpēc zvana saņēmēja nav ieradusies policijas iecirknī. Taču, kad krāpniecei palūgts runāt latviešu valodā, saruna uzreiz esot pārtrūkusi.

Ņemot vērā šos krāpšanas mēģinājumus, lūdzam pabrīdināt ģimenes locekļus, īpaši gados vecākus cilvēkus, draugus, paziņas par iespējamu krāpniecību.

Taču, ja arī esat saņēmis aizdomīgu zvanu, aicinām par to ziņot policijai pa tālruni 110.