Telefonkrāpnieki sākuši zvanīt no operatīvo dienestu un RPP dežūrdaļas tālruņu numuriem

Telefonkrāpnieki sākuši zvanīt no operatīvo dienestu un RPP dežūrdaļas tālruņu numuriem

Pēdējo nedēļu laikā Rīgas pašvaldības policijā (RPP) vērsušies ievērojami daudz Rīgas iedzīvotāji, kuri informējuši par telefonkrāpniekiem, kuri runājuši krievu valodā un uzdevušies par policijas amatpersonām. Ja iepriekš krāpnieki zvanīja no parastiem telefona numuriem, tad tagad viņiem ir jauna taktika – viltnieki iedzīvotājiem zvana no it kā operatīvajiem dienestu un RPP dežūrdaļas tālruņu numuriem.

Jau iepriekš esam ziņojuši par vairākiem krāpšanas mēģinājumiem, kad viltnieki no iedzīvotājiem mēģinājuši izkrāpt personas un bankas konta datus. Par laimi iedzīvotāji, kuri iepriekš informējuši pašvaldības policiju par krāpniecības mēģinājumiem, savus datus viltniekiem nav snieguši, tomēr Valsts policija šonedēļ ziņoja, ka no iedzīvotājiem Rīgā un Pierīgā izkrāpti 63 300 eiro.

Piemēram, 27. augustā, Rīgas iedzīvotāja RPP informēja, ka it kā saņēmusi zvanu no RPP vecākā inspektora. Viltnieks apgalvoja, ka SEB bankas telpās it kā atrodas iedzīvotājas paziņas dēls, kuram ir pilnvara, uz kuras pamata viņš vēlas paņemt kredītu. Saruna noritējusi krievu valodā, bet iedzīvotāja, skaidroja, ka krāpniekam esot bijis akcents. Neģēlis mēģinājis uzzināt sievietes personas datus un citu informāciju, bija ļoti uzstājīgs un centies iebiedēt. Tomēr sieviete nesniedza nekādus datus, izņemot to, ka viņai ir Swedbank bankas konts.

Atkārtoti vēlamies pabrīdināt par šāda veida krāpniecību, kas īpaši aktuāla kļuvusi pēdējā mēneša laikā. Valsts iestāžu darbinieki nekad nezvanīs, lai iegūtu personīgu informāciju vai piekļuvi bankas kontiem. Krāpnieki ar viltošanas tehnoloģiju var panākt, ka zvana saņēmējs redz jebkādu numuru, iestādes vai uzņēmuma nosaukumu.

Lūdzam pabrīdināt ģimenes locekļus, īpaši gados vecākus cilvēkus, draugus un paziņas par iespējamiem krāpšanas mēģinājumiem.

Arī turpmāk aicinām ziņot policijai pa tālruni 110 par šādiem krāpšanas mēģinājumiem, kad neģēļi mēģina izkrāpt personas vai bankas konta datus, lai veiktu nelikumīgas darbības.