Vecdaugavā divi vīrieši izglābj ledū ielūzuša makšķernieka dzīvību

Vecdaugavā divi vīrieši izglābj ledū ielūzuša makšķernieka dzīvību

Sestdien, 14. janvārī, pulksten 15.00 Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu, ka Vecdaugavā ledū ielūzis makšķernieks un nepieciešama steidzīga operatīvo dienestu palīdzība. Uz notikuma vietu tika norīkota Drošības uz ūdens pārvaldes ekipāža.

Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ūdenī padsmit metrus no krasta atrodas persona, kuru tur divi vīrieši ar laivu, nepieļaujot tās noslīkšanu.

Reaģējot uz situāciju, pašvaldības policijas Drošības uz ūdens pārvaldes darbinieki ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem steidzās palīgā un krastā izvilka cietušo makšķernieku, kuru nekavējoties nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes ārstiem.

Viens no vīriešiem, kurš ar laivu steidzās glābt ledū ielūzušo makšķernieku, skaidroja, ka ar draugu no krasta pamanījuši, ka ūdenī atrodas ledū ielūzusi persona, tādēļ paņēmuši krastā esošo laivu, kurai pārgriezuši striķi, un ar tās palīdzību slīdējuši pa ledu, lai satvertu personu, kura ūdenī bija jau pārsalusi.

Pēc ārstu apskates tika pieņemts lēmums par makšķernieka hospitalizāciju uz medicīnas iestādi.

Paldies vīriešiem, kuri ātri reaģēja, atrada risinājumu un nepieļāva personas noslīkšanu!

Atgādinām, ka drošības apsvērumu dēļ no šodienas, 17. janvāra, ir stājies spēkā aizliegums atrasties uz visu Rīgā esošu ūdenstilpju ledus.

*Ilustratīvs attēls