Vecrīgā ātrās ēdināšanas restorānā iereibuši jaunieši uzbrūk kādam apmeklētājam

Vecrīgā ātrās ēdināšanas restorānā iereibuši jaunieši uzbrūk kādam apmeklētājam

16. decembrī pulksten 21.30 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par vairākiem jauniešiem, kuri kādā ātrās ēdināšanas restorānā Vecrīgā konfliktē ar iestādes darbiniekiem. Uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas autopatruļa.

Likumsargiem notikuma vietā restorāna darbinieki pastāstīja, ka četri jaunieši uzsākuši konfliktu ar kādu citu apmeklētāju. Turpat sastapts arī konfliktā iesaistītais vīrietis. Izjautājot viņu par notikušo, vīrietis atklāja, ka jaunieši bez iemesla sākuši viņu saukt cieņu aizskarošos vārdos. Strīda laikā divi no jauniešiem viņu nogāzuši zemē un sākuši spārdīt. Neilgi pirms policijas ierašanās jauniešu bars izgājis no ēstuves. Vīrieša stāstīto apstiprināja arī ātrās ēdināšanas restorāna darbiniece, piebilstot, ka jaunieši arī, neskatoties uz aizrādījumiem, gājuši aiz letes.

Policisti sazinājās ar Videonovērošanas centra darbiniekiem, kuri ātri vien aprakstam atbilstošus jauniešus caur kamerām pamanīja 13.janvāra ielas pieturvietā. Uz turieni nosūtīta cita tuvumā esošā autopatruļa.

Cietušais aizvests uz iespējamo pārkāpēju atrašanas vietu, kur viņš atpazina divus no konfliktā iesaistītajiem jauniešiem, norādot uz vienu no viņiem kā uz konflikta izraisītāju. Pārbaudot viņa datus, atklājās, ka puisis ir vien 15 gadus vecs. Pārrunu laikā likumsargiem radās aizdomas, ka pusaudzis ir lietojis grādīgos dzērienus. Tāpat pie jaunieša atrastas divas balzama alkohola pudeles. Savukārt otrs uzbrucējs šogad sasniedzis pilngadību. Pārējie jaunieši palaisti mājās.

Policistu klātbūtnē 15 gadus vecais pārkāpējs rupji lamājās, kā arī visu laiku spļaudījās. Pusaudzim vairākkārtīgi aizrādīts, ka sabiedriskās kārtības noteikumos paredzēta administratīvā atbildība par spļaušanu publiskā vietā, tomēr viņš turpināja to darīt. Nepilngadīgais jaunietis nogādāts dežūrdaļā, kur veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņš ir 2.10 promiļu reibumā.

Vienlaikus uz dežūrdaļu izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri nolēma jaunieti nogādāt ārstniecības iestādē. Pārrunu laikā ar policistiem un mediķiem jaunietis turpināja uzvesties izaicinoši un rupji.

Cietušais nolēma iesniegumu par uzbrukumu Valsts policijā nerakstīt, cerot, ka jaunieši apdomāsies par savu rīcību, taču tas jauniešus no atbildības neglābs, jo ar viņu darbībām tika traucēts ēstuves darbs un sabiedriskā kārtība. Jaunākajam un bravūrīgākajam no abiem pārkāpējiem sastādīti trīs administratīvā pārkāpuma protokoli – viens par atrašanos alkohola reibumā, nesasniedzot pilngadību, otrs par sīko huligānismu un trešais par spļaušanu publiskā vietā. Savukārt otram pārkāpējam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par sīko huligānismu un uzreiz piemērots naudas sods – 150 eiro.