Vērmanes dārzā septembrī konstatēts 71 sabiedriskās kārtības pārkāpums

Vērmanes dārzā septembrī konstatēts 71 sabiedriskās kārtības pārkāpums

Jau kopš vasaras vidus, kad tika aktualizēta atsevišķu iedzīvotāju uzdzīve Vērmanes dārzā, Rīgas pašvaldības policija šajā vietā strādā pastiprināti. Kārtības nodrošināšanai parkā ir izvietotas pārvietojamās videonovērošanas kameras, kā arī parks iekļauts regulārajā patrulēšanas maršrutā. Papildus tam kārtības nodrošināšanai tiek piesaistītas arī kājnieku patruļas.

Jau neilgi pēc videonovērošanas kameru uzstādīšanas tika pieķerta kāda pusaudze, kura apķēpāja parka estrādes sienu. Taču pēdējās dienās policijai ir izdevies pieķert lielu skaitu sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpēju, proti, divu nedēļu laikā Rīgas kārtības sargi ir uzsākuši 71 administratīvo procesu par dažādiem pārkāpumiem Vērmanes dārzā. Starp tiem izplatītākie pārkāpumi saistīti ar smēķēšanu un alkohola lietošanu parkā, tāpat konstatēti piegružošanas un dabisko vajadzību nokārtošanas gadījumi. Uzsākti arī divi administratīvie procesi par sīko huligānismu, kur Vērmanes dārzā ap 22.00 vakarā bija ieradušies vairāki astotklasnieki ar ruma pudeli, un mēģinājuši dedzināt rudens lapas ar šķiltavām un aerosola baloniņu.

Analizējot pārkāpēju profilu, jāsecina, ka parkā lielākoties pārkāpumus izdara nepilngadīgie. Proti, 48 administratīvie procesi ir uzsākti par nepilngadīgo izdarītiem pārkāpumiem, bet tikai 23 gadījumos pie atbildības saucamas pilngadīgas personas. Papildus konstatētajiem pārkāpumiem policijai Vērmanes dārzā pēdējo divu nedēļu laikā izdevies pieķert arī vienu meklēšanā izsludinātu vīrieti.

“Satraucošs ir fakts, ka divās trešdaļās reģistrēto gadījumu pārkāpēji ir nepilngadīgi jaunieši. Kā zināms, jaunam būt nav viegli, tāpēc rosināšu Rīgas domes departamentiem sadarbībā ar jauniešu organizācijām rast instrumentus, lai noskaidrotu iemeslus šādām pārgalvīgām rīcībām, kā arī to, ko vēl mēs kā pašvaldība varam darīt, lai jaunības enerģiju no degradējošas pārvērstu radošā. Mums ir svarīgi nevis ierobežot vai sodīt, bet saprast, kā varam iesaistīties un palīdzēt visiem kopā izaugt par motivētiem un atbildīgiem mūsu pilsētas iedzīvotājiem”, konstatēto komentē Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētāja Linda Ozola.

Rīgas pašvaldības policija arī turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību sabiedriskajai kārtībai Vērmanes dārzā.