Vīrietis alkohola reibumā ierodas pie bijušās, uzsāk konfliktu un atņem viņai telefonu

Vīrietis alkohola reibumā ierodas pie bijušās, uzsāk konfliktu un atņem viņai telefonu

27.februārī pulksten 21.47 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu iereibušu vīrieti Daugavgrīvā, kurš ieradies pie bijušās dzīvesbiedres alkohola reibumā. Apstākļu noskaidrošanai uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes autopatruļa.

Likumsargiem norādītā dzīvokļa durvis atvēra izsaucēja. Ziņotāja pastāstīja, ka notikuma dienā pie abu kopīgajiem bērniem atnācis ciemos vīrs, ar kuru kādu laiku viņa vairs nedzīvojot kopā. Vīrietis, būdams alkohola reibumā, uzsācis konfliktu. Tā laikā viņš iesitis sievai, trāpot pa seju arī trīs gadus vecajam dēlam. Savukārt otra atvase, meita, tanī brīdī esot bijusi blakus istabā un konfliktu neesot ne redzējusi, ne dzirdējusi.

Pēc notikušā vīrietis atņēmis sievietei mobilo telefonu un aizgājis uz lombardu.

Uz notikuma vietu izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.

Apskatot abas cietušās personas, mediķi konstatēja, ka nevienam no viņiem hospitalizācija nav nepieciešama.

Izsaukuma apkalpošanas laikā, kāpņu telpā ienāca kāds manāmi iereibis vīrietis. Pārrunu laikā noskaidrots, ka viņš ir izsaucējas vīrs. Vīrietis nenoliedza vardarbīgo izturēšanos. Kā attaisnojumu savai rīcībai viņš skaidroja, ka bijusī dzīvesbiedre vienā no interneta iepazīšanās portāliem esot uzsākusi saraksti ar kādu citu vīrieti.

Cietušajai izskaidrotas viņas tiesības rakstīt iesniegumu, lai varmāku nošķirtu gan no viņas, gan bērniem. Savukārt par atņemto telefonu turpmāko procesuālo darbību veikšanai piedāvāts izsaukt Valsts policiju. Tomēr izsaucēja nolēma nogaidīt līdz nākamajam rītam, skaidrojot, ka viņai nepieciešams laiks, lai izlemtu turpmāko rīcību. Vardarbīgais vīrietis pēc sievietes lēmuma labprātīgi devās prom.

Likumsargi saistībā vardarbīgo rīcību pret vienu no atvasēm uzsāka administratīvā pārkāpuma lietvedību par fizisku un emocionālu vardarbību pret bērnu.

Informācija nodota sociālajam dienestam turpmākam darbam ar ģimeni. Vienlaikus par notikušo informēta arī Valsts policija.

Vakar, 28.februārī, uz notikuma vietu atkārtoti tika nosūtīta Rīgas pašvaldības policijas autopatruļa, lai pārbaudītu, vai situācija nav pasliktinājusies. Mājokļa apskates laikā konstatēts, ka vīrietis pēc policijas aizbraukšanas dzīvoklī vairs nav ielaists un bērni ir aprūpēti. Šajā reizē cietušajai piedāvāts rakstīt iesniegumu par miesas bojājumu nodarīšanu, lai varmāku sauktu pie likumā noteiktās atbildības. Tomēr sieviete skaidroja, ka policijas palīdzība nebūs nepieciešama.

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka, piemērojot pagaidu aizsardzību pret vardarbību, vardarbīgajai personai tiek uzlikts pienākums atstāt mājokli, kurā uzturas cietusī persona. Papildus var tikt noteikts aizliegums tikties ar cietušo, jebkurā veidā sazināties vai ar citu personu palīdzību organizēt tikšanos. Policija lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz 8 dienām, taču, ja cietusī persona pēc tam vēlas šo termiņu pagarināt, tad ar policijas starpniecību tiek iesniegts pieteikums arī tiesai. Ja persona pārkāpj tai uzliktos ierobežojumus, tad tai iestājās kriminālatbildība.