Ziepniekkalnā bijušais sētnieks mēģina pārmācīt jauno darbinieci
Ilustratīvs attēls no pixabay.com

Ziepniekkalnā bijušais sētnieks mēģina pārmācīt jauno darbinieci

7.jūnijā pulksten 20.30 Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu uz Ziepniekkalnu, kur norisinājās konflikts starp vairākām personām. Apstākļu noskaidrošanai uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes autopatruļa.

Notikuma vietā likumsargi sastapa vienu no konfliktā iesaistītajām personām. Sieviete skaidroja, ka nesen sākusi strādāt par apkaimes sētnieci. Iepriekšējais sētnieks no darba ticis atlaists, pēc kā vairākkārtīgi mēģinājis jaunajai darbiniecei ieriebt. Iepriekš viņš pat esot izteicis draudus, pēc kā sieviete uzrakstījusi iesniegumu Valsts policijā. Vēlāk vīrietis ķēries pie citas taktikas – viņš vietējiem bērniem esot piedāvājis naudu, lai viņi piegružotu daudzdzīvokļu namu pagalmu. Sieviete sākotnēji pati devusies pie bērniem, kuri atklāti pastāstījuši par vīrieša piedāvājumu. Situācijas atrisināšanai nolemts izsaukt policiju.

Veicot pārrunas ar sētnieci, pie policistiem pienāca vēl pāris apkārtējo namu iedzīvotāji, kuri apstiprināja viņas stāstīto. Pēc brīža policists aizgāja arī uz bērnu laukumiņu, kur sastapa notikumā iesaistītos bērnus. Viņi policistiem pastāstīja, ka bijušais sētnieks viņiem iedevis vienu eiro un aicinājis atkritumu tvertnes saturu izmētāt. Bērni piekrituši un lūgumu izpildījuši.

Ar bērniem veiktas preventīva rakstura pārrunas, kuru laikā piesteidzās arī viņu vecāki. Bērni pēc policistu aizrādījumiem piegružoto apkārtni sakopa un solījās vairs neklausīt bijušo sētnieku. Tāpat bērniem norādīts uz likumā paredzēto atbildību par piegružošanu.

Pēc brīža pie policistu busiņa pienāca arī bijušais sētnieks, kurš izvirzītās pretenzijas kategoriski noraidīja. Vīrietis skaidroja, ka vienam no bērniem iedevis naudu saldējumam, bet neesot lūdzis piegružot apkārtni. Viņš skaidroja, ka jaunā darbiniece jau ilgstoši tīkojusi pēc viņa darbavietas un jebkādi pārmetumi esot nepamatoti.

Bijušā sētnieka atbildība administratīvās pārbaudes lietas ietvaros vēl tiks vērtēta.